HIKVISION

'THY personeli otel görevlisini taciz etti' iddiası

'THY personeli otel görevlisini taciz etti' iddiası
13 Şubat 2019, 13:46
Türk Hava Yolları’nda görev yapan G.G. isimli kabin memurunun, Brezilya’da kaldığı otelin personelini odaya kilitleyerek taciz ettiği iddia edildi.

Türk Hava Yolları’nda görev yapan G.G. isimli kabin memurunun, Brezilya’da kaldığı otelin personelini odaya kilitleyerek taciz ettiği iddia edildi. Alkollü olduğu belirtilen kabin memurunun tutuklandığı, THY kefalet ücretini ödedikten sonra serbest bırakıldığı öne sürüldü.

'Klima bozuldu' diyerek odaya çağırdı

AirportHaber’e ulaşan bilgilere göre THY'nin İstanbul-Sao Paulo uçuşu ile Brezilya’ya giden Kabin Memuru G.G dışarda eğlenip alkol aldıktan sonra sabaha karşı konakladığı otele geldi. İddiaya göre G.G., bir süre sonra odasındaki klimanın bozulduğunu söyleyerek bir görevliyi odaya çağırdı. Kontrol için odaya gelen görevliyi içeri alan G.G. kapıyı da içeriden kilitledi. Klima tamiri için gelen şahıs, kısa süreli boğuşmadan sonra odadan çıkmayı başardı ve güvenlik görevlilerine, otel misafirinin kendisini odaya kilitleyerek tecavüze kalkıştığını bildirdi. Bunun üzerine kabin memuru G.G. polis tarafından sabaha karşı tutuklandı. Birkaç gün tutuklu kalan G.G., THY’nin kefalet ücreti ödemesi sonrası serbest bırakılarak Türkiye’ye döndü. Kabin memuru hakkında disiplin soruşturmasının devam ettiği kaydedildi. Kabin memuru G.G.’nin ise savunmasında, klima tamircisinin şikayetinden vazgeçmek için bin dolar talep ettiğini ve kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti.

Etiketler:THY taciz iddiası
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha