Thomas Cook'tan Rusya'da dev hamle

Thomas Cook'tan Rusya'da dev hamle
16 Mart 2019, 15:16
Küresel turizm devi Thomas Cook'un Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden Biblio-Globus'u satın almak üzere olduğu belirtildi. Satın alma gerçekleşirse Thomas Cook Rusya'daki en büyük tur operatörü olacak.

Küresel turizm devi Thomas Cook'un Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden Biblio-Globus'u satın almak üzere olduğu belirtildi. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un değerlendirmesine göre Biblio-Globus'un satışı için geçen yıl Thomas Cook'la müzakerelere başlandı.

150 milyon dolar iddiası

Satışla ilgili duyurunun MITT Moskova fuarında açıklanması beklenirken bilinmeyen bir nedenle bu açıklama gerçekleşmedi. ATOR'un yorumuna göre satışla ilgili resmi bilgi önümüzdeki hafta yapılabilir. Satış miktarıyla bilinmediği ifade edilen yorumda işlemin değerinin yaklaşık 9. 9 milyar dolar (150 milyon dolar) olabileceği belirtildi. Forbes'e göre, Biblio-Globus'un yıllık cirosu 89 milyar ruble.(1.4 milyar dolar)

Rusya'nın en büyüğü olacak

Thomas Cook 2010'da Rusya'nın en ünlü tur operatörlerinden Inturist’i satın almıştı. Thomas Cook, Biblio-Globus'un her iki iş kolunu da satın alırsa Rusya'daki tur operatörü pazarındaki en büyük oyuncu olacak. Biblio-Globus yılda 1 milyondan fazla turisti Soçi bölgesine gönderiyor. Şirket ayrıca, Kırım da dahil olmak üzere diğer yerel destinasyonlarla aktif olarak çalışıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha