Tatil fiyatları araba fiyatlarına yaklaşacak!

Tatil fiyatları araba fiyatlarına yaklaşacak!
02 Ocak 2019, 09:10
Tur şirketleri bu yıl özellikle Akdeniz bölgesine yönelik tatil paketlerinde iki katlık fiyat artışlarıyla satış yapmaya çalışıyor. Setur'un Turizmden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk fiyatların son dakika satışlarında büyük artış kaydedeceğine dikkat çekti.

Setur'un Turizmden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk, nisan itibari ile erken rezervasyon satışlarının son bulacağına dikkat çekerek, fiyatların son dakika satışlarında büyük artış kaydedeceğine dikkat çekti Sözcü Gazetesinden Sayime Başçı'ya değerlendirmelerde bulunana Tomruk, bu yıl tatil fiyatlarındaki artışla ilgili şu örneği verdi: " Bir hanımefendi geçen yılki tatilinin mailini atmış. Geçen yıl aynı dönem için 9000 TL erken rezervasyon fiyatı almış bu yıl 19 bin TL. Yüzde 100'lük artış var. Ege Bölgesi bu kadar fiyatlanmıyor ama Akdeniz Belek Bölgesi artık korkunç rakamlara ulaştı."

O tarihten sonra 4 kişilik ailenin tatil fiyatı araba fiyatına gelecek

Ege'de yüzde 40, Akdeniz Bölgesi'nde yüzde 50 ve üzerinde bir artış söz konusu belirten Tombul yerli turiste erken rezervasyon uyarısı yaptı: " Şu anki fiyatlar araba fiyatına gelecek. 4 kişilik bir ailesiniz iki hafta tatil yapıp iyi bir yere gidecekseniz, ultra her şey dahil tatil istiyorsanız ve temmuzun ilk haftası rezervasyon yaparsanız ikinci el bir araba fiyatına bile tatil yapılıyor olacak. Bu yıl kesinlikle fiyatlar tıkır tıkır tarih yaklaştıkça yükselecek. Daha önce haziran ayına kadar devam eden erken rezervasyon satışları nisan ayından itibaren rakamlar araba fiyatlarına yaklaşacak."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha