TAŞFED'e yeni başkan

TAŞFED'e yeni başkan
16 Mart 2019, 11:52
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED)'in yeni başkanı Bayram Özrek oldu.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TASFED)'in yeni başkanı Bayram Özrek oldu. TAŞFED'in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda mevcut başkan Y. Yalçın Manav ve TAŞFED Genel Sekreteri Bayram Özrek başkan adayı oldu. Seçimlerde bütün dernek ve delegelerin oylarını eksiksiz alan Gastronomi ve Yemek Kültür Derneği Başkanı Bayram Özrek TAŞFED Başkanlığına seçildi.

Türk mutfağını markalaştıracağız

TAŞFED Başkanlığına seçilen Bayram Özrek, Türk mutfağını ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ve markalaşması için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Özrek, " Aşçılık mesleğinin çağın gerekliliklerine uygun şekilde gelişmesi için çalışmalar yürütecek ve bu alandaki teknolojiyi yakından takip ederek Türk mutfağına entegre olmasını sağlayacağız." diye konuştu.

2007'de kuruldu

TAŞFED 2007'de, Türkiye'de aşçılık ve gastronomi kültürü alanında faaliyet gösteren beş derneğin bir araya gelmesiyle kuruldu. Şu an bünyesinde bulunan 12 dernekten güç alan TAŞFED yurt içinde ve yurt dışında Türk Mutfak Kültürü'nü tanıtıyor.

Yorumlar
Hasan özer
16 Mart 2019, Cumartesi 12:53
Tebrikler Başkan hayırlı uğurlu olsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha