Tasarrufa gidiyor

Tasarrufa gidiyor
08 Şubat 2019, 15:36
Avrupa’nın en büyük turizm grubu TUI yaz rezervasyonlarındaki durgunluk ve düşük kâr marjı sebebiyle çeşitli tedbirler alıyor.

Avrupa’nın en büyük turizm grubu TUI yaz rezervasyonlarındaki durgunluk ve düşük kar marjı sebebiyle çeşitli tedbirler alıyor. Alman iş ve seyahat dergisi Fvw'de yer alan habere göre TUI, özellikle İngiltere'deki 2019 yaz tatilleri için yavaş rezervasyonlar ve düşük marjlar sebebiyle kâr görünümünü yeniden ölçeklendirmeye başladı. İngiliz Sterlini’nde devam eden zayıflık “İngiltere'deki müşterilere satılan tatillerde marjları iyileştirmeyi zorlaştırıyor. Buna ek olarak, Kanarya adaları gibi bazı bölgelerde aşırı kapasiteler yaratan Batı ve Doğu Akdeniz'e olan talepte bir değişim var, bu durum tur operatörleri ve havayolları için daha düşük marj demek. Olumsuz faktörlerin çoğunlukla kış mevsimi için satışları etkileyeceğini tahmin eden TUİ, ancak yaz rezervasyonlarında da yavaşlama yaşandığını belirterek bilanço tahminlerini güncelledi.

Özel önlemler alıyor

Alman merkezli grup, maliyet tasarrufu ve verimliliği artırmak için bir liderlik altında uyumlaştırma da dahil olmak üzere özel önlemler alıyor. Şirket, daha doğrudan, daha çevrimiçi, daha fazla mobil satışa geçerek dağıtım maliyetlerini azaltarak gelir ve marj avantajlarını artırmak için çalışmalar yürütüyor.

1 milyon müşteriden 1 milyar Euro gelir için yeni pazarlara girecek

TUI, genel eğlence seyahatleri talebinin çekirdek pazarlarında artmaya devam ettiğine de dikkat çekiyor. Grubun otel, gemi yolculukları ve hedef aktiviteler portföyüne dayanarak kendisini “tatil deneyimlerinin entegre sağlayıcısı” haline dönüştürdüğünü vurguladı. TUİ'nin geçen yılki grup kârının yüzde 70'ini tur operatörlüğü kapsamında gerçekleştirdiği gezi programlaır oluşturdu. Ayrıca, TUİ, 2022 yılına kadar 1 milyon müşteriden 1 milyar Euro gelir getiren yeni pazarlara girmeyi planlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha