Tamince'den Kleopatra çıkışı: Hanıma gözleme mi açtıracağım?

Tamince'den Kleopatra çıkışı: Hanıma gözleme mi açtıracağım?
13 Haziran 2018, 10:53
Geçen hafta yapılan Kleopatra Koyu ihalesini kazanan Fettah Tamince’nin ortağı olduğu Sembol İnşaat’ın koya otel inşa edeceği iddiaları üzerine halk eylem yaptı.

İhaleyi Fettah Tamince’nin ortağı olduğu Sembol İnşaat’ın kazandığı, koya otel inşa edeceği iddiaları üzerine halk eylem yaptı. Ancak Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'in haberine göre Tamince, “Benim günübirlik tesisle ne işim olur? Milyarlık cirosu olan bir turizm markasıyım. Günübirlik tesiste anama yoğurt yaptırıp, hanıma da gözleme mi açtıracağım? Noter aracılığıyla bakanlığa başvurduk, ‘Biri bizim adımızı mı kullandı’ diye sorduk. Anlamaya çalışıyoruz” dedi.


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ise koya otel değil, hiç ağaç kesilmeden bungalov yapılacağını söyledi. Taş, "505 bin lira yıllık kira bedeliyle, 29 yıllığına bir firma aldı. Koya 5 yıldızlı otel yapılması mümkün değil. Uzun devreli gelişim planı buna asla müsaade etmiyor. Günübirlik kullanım alanımız var. Bir de bungalovlar olacak. Bunların sayısı ise imar planıyla belli olacak" diye konuştu.

Yorumlar
SELAHATTİN ÖZEN
13 Haziran 2018, Çarşamba 04:15
"AKP"NİN YANDAŞLARINA SON HEDİYELERİNİ YAPIYOR ....29 YILLIĞINA NEDİR ?KİM KİMDEN KAÇIRIYORSUNUZ ?
Milliparksever
13 Haziran 2018, Çarşamba 03:45
Önce milli park'ta bungalow sonra otel olmasın! ama?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha