Talep yoğun, vize ofisini kışın da açık tutabiliriz

Talep yoğun, vize ofisini kışın da açık tutabiliriz
06 Nisan 2019, 11:40
Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu adına yaz aylarında vize işlemlerinin yapıldığı Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki ofis, 2019 sezonu için tekrar kapılarını açtı.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu adına yaz aylarında vize işlemlerinin yapıldığı Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki ofis, 2019 sezonu için tekrar kapılarını açtı. Ofisin açılışıyla ilgili düzenlenen törende konuşan Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, ofisin 30 Eylül'e kadar açık kalacağını söyledi.

Kış için Atina'yla görüşüyoruz

Papoulia, " Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme bizim için önemli bölgeler. Çünkü Yunan adalarıyla önemli bağlantıları var. Kuşadası’ndan Samos’a yaz aylarında çok yoğun geçiş oluyor. Bizim de bu bölgeye vize ofisi açma sebebimiz Kuşadası halkına, yazlıkçılara ve tüm bölgeye yardımcı olmak. İki ülke halkları arasında ticaret ve turizm açısından yoğun bir birliktelik var. Geçtiğimiz yıl Kuşadası’nda, Ticaret Odası binasında hizmet vermeye başlayan vize ofisimiz, bu yıl da 01 Nisan-30 Eylül 2019 tarihleri arasında hizmet verecek. Vize merkezinin kış aylarında açık kalması yönünde talep var. Atina ile görüştük bu açığı kapatmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha