Talep yoğun olunca Türkiye'ye de ek uçuş koydu

Talep yoğun olunca Türkiye'ye de ek uçuş koydu
20 Nisan 2022, 16:24
Turizmcilerin büyük beklentiye girdiği İngiliz pazarından Türkiye'ye güzel haber geldi.

İngiliz havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2 ve Jet2holidays yurtdışına yönelik yaz aylarında sunduğu koltuk kapasitesinde artışa gidiyor.

Ek uçuşlar Türkiye, Kanarya Adaları, Portekiz gibi destinasyonlar için geçerli olacak.

İngiliz tatilcilerden yoğun talep

İngiltere'nin Belfast International, Edinburgh, East Midlands, Glasgow ve Newcastle havalimanlarından Mayıs, bahar ve Haziran dönemindeki yurtdışı turları için koltuk kapasitesinde artışa gidilecek.

Jet2 tarafından yapılan ankette İngilizlerin tatile çıkma isteği Covid-19'un başlangıcından bu yana en yüksek noktasına geldi.

İngiliz hükümetinin ülkeye giriş koşullarını normale döndürmesinin ardından yurtdışı tatil talepleri son haftalarda daha da arttı.

Jet2 CEO'su Steve Heapy “ Tüm seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasından sonra, uluslararası seyahat pandemi öncesi gibi görünüyor. Bu normale dönüş, müşteri güveninin güçlü bir şekilde geri dönmesine yol açtı. Böylece, 2022 yazının tatil için en popüler zamanlardan biri olduğunu kanıtlamasıyla birlikte, her mevsim için muazzam bir büyüme görüyoruz. Buna yanıt olarak, müşterilere ve bağımsız seyahat acentelerine daha fazla seçenek ve esneklik sağlayarak bir dizi yaz destinasyonuna ek kapasite ekledik." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha