Talep patlaması olunca İstanbul turlarının süresini uzattı

Talep patlaması olunca İstanbul turlarının süresini uzattı
15 Ocak 2020, 11:22
2000'li yılların başından bu yana Rusya'dan İstanbul'a ilk kez düzenlenen charter tur programlarına olağanüstü talep sebebiyle turların süresi uzatıldı.

Rus tur operatörü Intourist, Rusya'nın 8 şehrinden İstanbul'a 2019'un Kasım ayından 2020 Mart ayına kadar sürecek charter turlarına başlamıştı.

Kasım 2019'un başında start alan turlara Ruslar olağanüstü ilgi gösterdi. Özellikle uçuşların ucuzluğu ve otel çeşitliği sayesinde İstanbul turları bütçesi kısıtlı Ruslar için de cazip hale geldi. İntourist, Mart ayına kadar devam edecek turları yüksek talep nedeniyle Nisan sonuna kadar devam ettirmeye karar verdi. Rusya'nın 3 şehrinden 30 Nisan 2020'ye kadar Red Wings uçaklarıyla İstanbul'a düzenlenecek charter turları şöyle: Moskova'dan haftada 4 kez Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri, Kazan'dan Çarşamba ve Pazar günleri, Rostov-on-Don'dan - Salı günleri ve Cuma günleri.

Intourist İcra Direktörü Sergey Tolchin daha önce yaptığı açıklamada hem hafta sonu kısa gezi turlarına çıkmak isteyen turistler hem de Türkiye'nin Marmara ve Ege Denizi'ndeki diğer şehirleriyle ilgilenen gezginlerin İstanbul turlarına yoğun ilgi gösterdiğini söylemişti.

Türkiye, Rusya Federasyonu vatandaşları için vizesiz bir destinasyon. Rus şehirlerinden İstanbul'a uçuş sadece birkaç saat sürüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha