Taksim otellerinde son durum!

Taksim otellerinde son durum!
16 Kasım 2022, 08:47
Taksim'deki terör saldırısının ardından bölgedeki otellerde rezervasyon akışında son durum belli oldu.

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından bölgedeki otellerde son durum belli oldu.

İptal yok, yeni rezervasyonlar geliyor

Taksim'deki Black Art Hotel'in Sahibi Ali Kartal patlamanın ardından hemen misafirlerimize bilgi verdiklerini bütün güvenlik önlemlerinin alındığını ve herşeyin kontrol altında olduğunu ilettiklerini ifade etti. Kartal, " Bizde iptal olmadığı gibi yeni rezervasyonlar da geliyor. Rus, Ukrayna, İranlı turistler ağırlıklı olarak bizi tercih ediyor. Şu an Yüzde 50 dolulukla çalışıyoruz. Önceki yıllar gibi bu patlamadan çok etkileneceğimizi düşünmüyorum. Ancak ileriye dönük rezervasyonlarda kısmi de olsa bir düşüş görülecektir." ifadelerini kullandı.

Patlama sonrasında 96 odadan 4'ünün rezervasyonu iptal edildi

Taksim Ringstone Hotel Bosphorus Genel Müdürü Osman Duru'da "Otelimiz İstiklal Caddesi'nin sonunda Tünel bölgesinde yer alıyor. Patlama sonrasında 96 odadan 4'ü iptal etti rezervasyonunu. İptal talebi ağırlıklı olarak Avrupalı turistlerden geldi. Bunun dışında patlamaya yakın bir otelde kalan bir turist de oradaki rezervasyonunu iptal edip nispeten uzak olan bizim otele yerleşti. Bölgedeki otelci arkadaşlarla konuşuyoruz, otellerin boşalması gibi bir durum söz konusu değil. En fazla 3-5 oda azalıyor." ifadelerini kullandı. (Akşam)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha