Tacettin Özden: O otellerde doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı

Tacettin Özden: O otellerde doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı
17 Ekim 2020, 11:53
Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve KODER Başkanı Tacettin Özden pandeminin tüm sektörleri olduğu gibi turizmi de etkilediğini ancak işletme sahiplerinin bu süreci başarılı bir şekilde atlattığını söyledi.

Güvenli turizm sertifikalı otellerde doluluk oranı yüzde 80'e kadar çıktı

Özden, bu dönemde otellerin büyük oranda kapılarını açtığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Özellikle Ağustos ve Eylül aylarında güzel bir sezon geçirdik. Oteller salgından dolayı zaten yüzde 100 doluluk hedefi koymamışlardı. Güvenli turizm sertifikalarına göre belli bir doluluğun üzerine zaten çıkmadı. Kontrollü normalleşmeyle kapılarını misafirlerine açan güvenli turizm sertifikalı otellerde doluluk oranı yüzde 80'e kadar çıktı. Otellerini açanların hemen hemen hepsi memnun. Otelini açıp da pişman olan arkadaşımız yok. Tabii ki geçmiş yılların hedefleri, ciroları yakalamak gibi bir şey söz konusu değil. Onları yakalayamadık ama açılan oteller, açıldıklarına değer bir iş yaptılar."

Temmuz, ağustos ve eylül aylarında İngiltere ve Rusya'dan çok fazla turist geldiğine dikkati çeken Özden, bugünlerde ise Balkan ülkelerinden turist hareketliliği yaşandığını kaydetti.

Özden, ekimde de turizm canlılığının sürdüğünü ifade ederek, "Balkan ülkelerinden gelenler uçağa ihtiyaç duymuyor. Hem bölgede sezonun uzamasına hem de otellerdeki doluluk oranının artmasına katkıda bulunuyorlar. O anlamda önemli bir pazar." diye konuştu.

Yorumlar
Mehmet Mehmetoğlu
19 Ekim 2020, Pazartesi 09:19
20EUR ya oda satarsanız dolar tabii! Sektör hala öğrenemedi, başarı dolulukta değildir, yapmış olduğunuz TREVPARdır GOPPARdır. Eğer bu göstergelerde, geçen seneyi geçmişseniz aynı zamanda pazar payınızıda geçmişseniz, o zaman bir başarıda söz edebilirsiniz. Sahte başarılara sevinmeyin lütfen
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha