Soylu'nun sözleri Almanya'dan rezervasyonları düşürdü!

Soylu'nun sözleri Almanya'dan rezervasyonları düşürdü!
12 Mart 2019, 09:56
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerinin ardından Almanya'dan Türkiye'ye tatil satın alanların sayısının düştüğü belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerinin ardından Almanya'dan Türkiye'ye tatil tatil satın alanların sayısının düştüğü belirtildi.

Almanya’nın da vatandaşlarına seyahat uyarısında bulunduğu Türkiye’ye geçtiğimiz hafta gelmek isteyenlerin sayısı ile bu hafta gerçekleşen satışlar arasında büyük bir düşüş yaşandığı ifade edildi.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Berlin’de Türkiye’ye gitmek için tatil satın alanların sayısının günde 1000’den 300 ile 500 arasına düştüğünü açıkladı.

Bayındır, “İyi giden işler tökezledi. Bazı tur operatörleri satışlarının düştüğünü bize söyledi” şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu ne demişti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 Mart'ta Ankara'nın Polatlı ilçesinde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer vermişti: “Avrupa’da, Almanya’da öyle terör örgütünün toplantılarına katılıp da ondan sonra gelip Antalya’da, Bodrum’da, Muğla’da tatil yapanlar var ya, onlar için de tedbir aldık şimdi. Hadi gelsinler bakalım havalimanlarından içerisi girsinler. Gözaltına alıp yallah, öyle kolay değil. Dışarıda hainlik yapıp, içeride, Türkiye’de keyfini, sefasını sürmek bundan sonra kolay değil.”

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha