Sıra Marmaris'e geldi

Sıra Marmaris'e geldi
09 Eylül 2019, 11:50
Bodrum'da mühürlenen projelerdeki kaçak kısımların yıkım çalışmaları sürerken Marmaris'te de kaçak yapı yıkımlarıyla ilgili tarih belli oldu.

Marmaris'te, kaçak yapılarla mücadele devam ediyor. Marmaris'te Bozburun Yarımadası dahil olmak üzere bin 200 kaçak yapı tespit edildi.

Yıkımlar 15 Ekim'de başlayacak

CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, " Bunun uygulama kısmında aşağı yukarı 560 tanesinde belediyemiz olarak mühürleme işlemleri tamamlanmıştır. Geri kalan kısmında belediye birimlerimiz Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile birlikte koordineli çalışma devam ediyor. Kaçak yapı ile ilgili hiçbir şekilde hoşgörü göstermeyiz. Bunun üzerine kararlılıkla sonuna kadar gideceğiz. Deniz üzerine yapılan ahşap iskeleler olmak üzere kıyı kenar çizgisine dikkat edilmeden kaçak yapılar mevcut. Örneğin bir parsel içinde 5-6 bungalov ev var. Bakanlığımızın açıkladığı 15 Mayıs-15 Ekim arası inşaat yasağı var. 15 Ekim sonrasında tespit ettiğimiz ve hukuki süreci tamamlanmış kaçak yapılar ile ilgili müdahale gerçekleştirilecektir" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha