Sektörle ‘Turizmci Bakan’ arasında soğuk rüzgarlar… TÜRSAB ve TTYD temsil seviyesini yardımcı düzeyine düşürdü…

Sektörle ‘Turizmci Bakan’ arasında soğuk rüzgarlar… TÜRSAB ve TTYD temsil seviyesini yardımcı düzeyine düşürdü…
30 Ocak 2020, 12:40
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la sektör temsilcileri arasındaki soğukluk gittikçe belirgin hale geldi… Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen EMITT turizm fuarının açılış toplantısına TÜRSAB ve TTYD başkan yardımcıları seviyesinde katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile sektör temsilcileri arasındaki soğukluk EMITT turizm fuarında iyice belirgin hale geldi. Bakan Ersoy’un katıldığı açılış seronomisine, turizm yatırımcılarının temsilcisi TTYD ile seyahat acentalarının temsilcisi TÜRSAB başkan yardımcısı seviyesinde temsil edildi.

TTYD’yi temsil eden Başkan Yardımcısı Yalçın Aydın, konuşmasında Başkan Oya Narin’in açılışa yetişemediği ifade ederken, TÜRSAB’ı temsil eden Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Başkan Firuz Bağlıkaya’nın törene katılmamasıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bakan Ersoy da soğuk…

Uzun zamandır TÜRSAB ve TTYD’nin organizasyonlarına katılmadığı gözlenen Bakan Ersoy, en son TTYD tarafından 28-29 Ocak tarihlerinde düzenlenen Turizm Yatırım Forumu’na, programda olmasına rağmen katılmayıp, ikinci gün bakan yardımcısı seviyesinde temsil edilmişti. Ersoy’un TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yla da uzun zamandır soğukluk yaşadığı sektörün gündeminde…


TTYD'den düzeltme....

TTYD: Temsil seviyesini düşürmedik!

Haberimizle ilgili açıklamada bulunan TTYD Genel sekreterliği, kendi taraflarında, habere konu olduğu gibi bir “temsilde seviyenin düşürülme” durumunun söz konusu olmadığını belirtti. TTYD Başkanı Oya Narin’in trafik nedeniyle geciktiğini ve bu nedenle konuşma yapamadığını belirten TTYD Genel Sekreteri Fatih Tokatlı, düzenledikleri TIF’e Bakanın katılmamasıyla ilgili olarak da “Bakan Bey, programa katılamayacağını iki gün önce tarafımıza bildirmişti” dedi.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha