Sağlıkçıları kovan Novotel’in mal sahibinden açıklama geldi

Sağlıkçıları kovan Novotel’in mal sahibinden açıklama geldi
14 Nisan 2020, 15:23
Sağlıkçıları kovan Novotel’in faaliyet gösterdiği binanın yatırımcısı Akfen Holding yaptığı açıklamada “Yaşanan üzücü olayın ardından ivedilikle Fransa'daki Accor Grubu yönetimi ile temasa geçilip, konuyla ilgili hassasiyetimiz iletilmiştir” denildi.

İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan ve korona virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarını kovduğu için kamuoyundan büyük tepki alan Accor Hotels’e bağlı Novotel’in faaliyet gösterdiği binanın yatırımcısı Akfen Holding’den açıklama geldi. Accor Grubu ile aralarındaki kira anlaşmasına dikkat çeken Akfen Holding’in açıklamasında, “Yaşanan üzücü olayın ardından ivedilikle Fransa'daki Accor Grubu yönetimi ile temasa geçilip, konuyla ilgili hassasiyetimiz iletilmiştir” denildi.

Akfen Holding’in konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle:

Değerli Kamuoyunun Dikkatine;

13 Nisan 2020 Pazartesi akşamından itibaren çeşitli basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan haber ve yorumlara neden olan üzücü olay hakkında açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Akfen Holding şirketlerinden Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik işbirliği kapsamında 2007 yılından itibaren Ibis ve Novotel markaları altında şehir oteli projeleri geliştirmektedir. Accor Grubu, Akfen GYO’nun Türkiye’de sahip olduğu 15 mülkü otel olarak işletmek üzere kiralamıştır.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Novotel binası da Accor Grubu ile yapılan anlaşma çerçevesinde olup, 2007’den itibaren otel işletilmek üzere Accor’a kiralanmıştır.

Dün yaşanan üzücü olayın ardından ivedilikle Fransa'daki Accor Grubu yönetimi ile temasa geçilip, konuyla ilgili hassasiyetimiz iletilmiştir. Bunun üzerine Accor Grubu sağlık personeline hiçbir müşteri ile temas etmeyecekleri Ibis Zeytinburnu otelini tahsis etmiştir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, korku ve paniğe neden olan koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını kendi yaşamlarının önünde tutan, gecelerini gündüzlerine katarak kahramanca görev yapan sağlık çalışanlarının gösterilebilecek en büyük saygıyı görmelerini hak ettiklerini düşünüyoruz.

Bu nedenle geçen hafta yine sahibi olduğumuz Eskisehir’deki Ibis Otel’in sağlık personelinin kullanımına yönelik açılması yönündeki talebimizi Accor Grubu'na ileterek, bu otelin açılması sağlanmıştır. Aynı zamanda Kayseri’deki otel de sağlık personelinin hizmetine sunulmuştur.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha