Rusya'dan ilk açıklama!

Rusya'dan ilk açıklama!
18 Haziran 2021, 17:22
Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Türkiye'ye gelen Rus heyetin incelemeleriyle ilgili açıklama yaptı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) basın servisi tarafından yapılan açıklamada, servise bağlı sağlık uzmanlarının epidemiyolojik durumu değerlendirmek için Türkiye’de çalışmaya başladığı bildirildi.

İlk gün havalimanı ve bir kaç oteli incelediler

17 Haziran tarihinde Antalya’ya gelen uzmanların ilk gün Antalya Havalimanı’nı kontrol ettiği belirtilen açıklamada, havalimanındaki sıhhi kontrol noktalarıyla birlikte birkaç otelin incelendiği ifade edildi.

Farklı yıldızlara sahip oteller ziyaret edildi

Rus heyetinin Türkiye ziyareti ile ilgili Rospotrebnadzor resmi açıklamasında, “Çalışmanın ilk gününde, uzmanlar havalimanını, sıhhi ve karantina kontrol noktalarını incelemiştir. Havalimanı’nda potansiyel hastaları tespit etmek için uygulanan yöntemler ve algoritmalarla birlikte PCR testi uygulanması ve laboratuvar çalışmaları test edilmiştir. Daha sonra faklı yıldızlara sahip otellerde alınan sağlık önlemlerini kontrol etmek için birkaç otele ziyaretler gerçekleştirilmiştir” denildi.

Hastanelerle ilgili değerlendirme

Rus heyetinin ziyaret çerçevesinde, Türkiye’de turistlere yapılan tıbbi yardımlarla birlikte şehirdeki hastanelerin COVID-19 tedavisine uygunluğu, yoğun bakım ve yatak doluluk oranları hakkında bilgileri içeren güncel verileri Türk sağlık sektörü temsilcileriyle birlikte incelemek amacıyla toplantıya katıldığı da kaydedildi.

Rospotrebnadzor tarafından daha önce yapılan açıklamada, Türkiye ile varılan anlaşmalar kapsamında Rospotrebnadzor ve Sağlık Bakanlığına bağlı bir grup uzmanın durumu değerlendirmek üzere Türkiye‘ye gideceği, bu ziyaret sonucunda Türkiye’ye uçuşlar ve turizm hizmetlerinin yeniden başlamasına ilişkin karar verileceği belirtilmişti.

Yorumlar
Eyüp
19 Haziran 2021, Cumartesi 09:30
Sanki kendileri coronoyu kontrol altına aldılar da bizi denetliyorlar.rusyada her gün 400 500 kişi ölüyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha