Rusya'daki tatil bölgelerine talep patladı, fiyatlar uçtu

Rusya'daki tatil bölgelerine talep patladı, fiyatlar uçtu
06 Temmuz 2020, 10:28
Rusya’nın yurtdışına uçuşları erteleme kararı ülkedeki tatil bölgelerini ihya etti.

Rusya yurt dışı uçuşlarının başlama tarihini 1 Ağustos'a kadar ertelemişti. Bu karar Rusların ülkedeki tatil bölgelerine akın etmesini hızlandırdı. Alternatifsiz kalan Soçi ve Kırım gibi güney sahillerinde otellerde yer kalmadı, fiyatlar yükselişe geçti. Lüks otellerde yüzde 100'ü bulan artışlarla, "Moskova'da dair fiyatına" tatil yapılmaya başlandı.

5 yıldızlı otellerde yüzde 100'e varan fiyat artışları

Business FM’in haberine göre, yurt dışı uçuş yasağının devam etmesi nedeniyle Rusya’da iç turizmdeki hareketlilik artıyor.

Tur operatörleri 5 yıldızlı otellerde fiyatların yüzde 50-100, ekonomik sınıf otellerde ise yüzde 10-15 arasında arttığını söylüyor.

Kırım ve Krasnodar sahillerinde ekonomik sınıf otellerde gecelik konaklama fiyatı 3 bin ruble (290 TL) civarındayken, 5 yıldızlı oteller ise talep artışı nedeniyle giderek pahalanıyor.

Habere göre, Sevastopol’deki “Aquamarine Resort & Spa” adlı otelde 16 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında konaklama (kahvaltı dahil) fiyatı 497 bin ruble (yaklaşık 47 bin 88 TL). 15-24 Ağustos tarihleri için fiyat 179 bin ruble (17 bin 200 TL). Business FM, "Türkiye'de 13 gece, tek çocukla her şey dahil 5 yıldızlı otelde tatil 250 bin ruble. Yami Rusya'nın yarısı. Sorun şu ki, Türkiye'ye gitmek mümkün değil" diye yazdı.

Kırım’ın en lüks oteli olan, Yalta’daki “Mriya Resort & Spa”da (alttaki video) üç kişilik bir aile için iki haftalık tatil fiyatı en düşük 640 bin ruble (61 bin 500 TL). Otelde villa kirası ise 11 milyon ruble (yaklaşık 1 milyon TL). Bu fiyata Moskova’da ekonomik semtlerde iki odalı bir daire satın almak mümkün. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha