Ruslara kararı böyle duyurdu: Türkiye için artık sadece pasaport gerekecek

Ruslara kararı böyle duyurdu: Türkiye için artık sadece pasaport gerekecek
02 Haziran 2022, 06:33
Rus haber ajansı TASS, Türkiye’ye giriş yapan turistler için PCR ve antijen testi zorunluluğunu 1 Haziran 2022 itibariyle kaldıran Türk makamlarının, bu kararla birlikte neredeyse tüm COVID-19 kısıtlamalarına son verdiğini yazdı.

Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla Türkiye’ye girişlerde, azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR veya girişten azami 48 saat içinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacağı ifade edilen haberde, son iki haftadır Türkiye’de günlük COVID-19 vaka sayısının bin kişinin altına düştüğünü, çoğu mart ayında kaldırılan coronavirüs kısıtlamalarının 1 Haziran itibariyle neredeyse tamamen iptal edildiğini aktardı.

Bir diğer haber portalı Tsargrad, bu kararı “Türkiye’ye gitmek için artık sadece pasaport gerekecek” başlığıyla paylaştığı haberinde, Ruslar için en popüler tatil destinasyonu olan Türkiye’nin artık hiçbir COVID-19 belgesi istemeyeceğini, Rus turistlerin yalnızca pasaportlarını yanına alarak rahatça ülkeye giriş yapabileceğini vurguladı.

Türkiye’de aynı zamanda maske rejimi de sonlandırılırken, yalnızca hastanelerde maske takma zorunluluğu devam ediyor. (Gazetem.ru)

Yorumlar
Matrix
06 Haziran 2022, Pazartesi 12:11
Çoğu yorum yapan kişiler Keşke yeizim sektöründe esnaf olsalardı...
Haluk Kul
04 Haziran 2022, Cumartesi 11:01
Ülkemiz yol geçen hanı oldu
Özen
03 Haziran 2022, Cuma 03:36
Memlekete zaten elini kolunu sallayan giriyor pasaport uda kaldırın olsun bitsin
SERDAR SUCU
03 Haziran 2022, Cuma 12:34
Merhaba neden rusya ve diğer ülke vatandaşları ülkemize vizesiz geliyorlar bizler türkiye vatandaşları neden rusyaya vize almak zorundayız devlet büyüklerine ricada bulunmak istiyorum bizlerde artık başka milletler gibi gitmek ve kültürlerini görmek istiyoruz buna cevap verirseniz sevinirim iyi günler diliyorum
Çetin obut
03 Haziran 2022, Cuma 12:13
Pardon ab ülkeleri birbirine nasıl seyehat ediyordu. Aslında kimlik bile yeter.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha