Rus turistlere fiyat artışlarına karşı erken rezervasyon çağrısı

Rus turistlere fiyat artışlarına karşı erken rezervasyon çağrısı
22 Ekim 2018, 14:07
Coral Travel’ın Ticari Müdürü Ercüment Ünalan, 2019 yazında Türk otellerinde tatil fiyatlarının, geçen yaz yüksek talep nedeniyle ortalama yüzde 10-15 oranında artacağını belirtti. Ünalan, Ruslara erken rezervasyon çağrısı yaptı.

Antalya'da düzenlenen Starway ödüllerinde açıklama yapan Coral Travel Ticari Müdürü Ercüment Ünalan “Türk otelleri için fiyat listeleri hazırlanmaya devam ediyor, ancak genel eğilim zaten belli. 2018 yılında, otel fiyatları bir önceki yıla göre ortalama yüzde 15-30 arttı. 2019 yılı için ise otel hizmetlerinin fiyatlarının yüzde 10-15 oranında artması bekleniyor” dedi.

Ünalan, “Ancak, aynı otellerin fiyatlarına Rusya ve Türkiye arasındaki krizden önceki dönemde bakarsanız, o zaman 2018’den daha yüksek olduğunu görebiliriz. Bu yıl Türkiye’de otellere giriş sayısı çok yüksekti, talep devam ediyor, bu yüzden fiyatlar yükselecek.” dedi.

Erken rezervasyonlar fiyat artışını telafi edecek

2019'da fiyat artışlarından dolayı erken rezervasyon kampanyalarının daha çok ilgi göreceğini ifade eden Ünalan, "Önümüzdeki dönemde fiyat artışlarını telafi edecek önemli indirimlerle Türkiye'deki popüler otellere turlar satın almak mümkün olacak." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha