'Ruhsat verdik, otel kaçak değil'

'Ruhsat verdik, otel kaçak değil'
12 Şubat 2019, 10:41
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan peribacalarının yanında inşa edilen otelle ilgili tartışmalar sürüyor.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan peribacalarının yanında inşa edilen otelle ilgili tartışmalar sürüyor. Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yapılan yerin imar planı içinde yer aldığını söyledi. Belediyenin mimar ve mühendisleri tarafından projelerin incelendiğini kurumların görüşleriyle birlikte sonuçta alınan yapı ruhsatıyla birlikte inşaata başladığını belirten Cingil, " Yapılan haberler gerçeği yansıtmıyor. Sanki bölgede kaçak yapılaşma varmışçasına insanlara suçlama, çamur atma gibi yapılan şeyler doğru değil. Burası imar planı içindedir. İmar planı uygulanırken yetkili kurum ve kuruluşlarca da bu yapı planı onaylanmıştır. Oradaki vatandaşın yeri hangi şekilde kullanması gerekiyorsa, ticarettir, konuttur, meseleyle ilgili o konuda da ruhsatı kendisine verilmiştir." diye konuştu.

Gerekli izinleri alıp inşaata başladık

İnşası süren otelin sahibi M.K. ise otelin bodrum ve zemin kat üzerine 1 kat çıkılarak yapıldığını söyledi. M.K., " İnşaatımız doğaya kesinlikle uygundur. Yapı Denetimden, Göreme Belediyesi'nden, Tabiatı Koruma Varlıklarından, Müze Müdürlüğünden gerekli izinleri alarak, inşaata başladık. Yaklaşık 3- 5 ay içinde inşaatı tamamlanacak. " diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha