Qatar Airways Milas-Bodrum Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Qatar Airways Milas-Bodrum Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi
12 Haziran 2018, 16:21
Bodrum’a bugün ilk sezonluk direkt uçuşunu gerçekleştiren Qatar Airway, yarın da Antalya'ya seferlerine başlayacak

Qatar Airways'in Doha'dan Bodrum'a ilk aktarmasız uçuşu, bugün Airbus A320 ile gerçekleşti.Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan saat 07:15'de ayrılan uçak yerel saat ile 11:55'te Milas-Bodrum Havalimanı'na ulaştı ve geleneksel su takı ile karşılandı.

Qatar Airways, direkt Bodrum uçuşunun ardından yarın da Antalya'ya sezonluk olarak gerçekleştirilecek direkt uçuşlarına başlayacak.

Uçuşla ilgili konuşan Qatar Airways Grup İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Bugün, yedi ay içindeki üçüncü yeni Türkiye destinasyonumuz olan Bodrum'a gerçekleştirdiğimiz ilk uçuşumuz, Türkiye'ye olan bağlılığımızı gösteriyor. İş ve tatil amaçlı seyahat eden yolcularımız, bu ülkenin sunduğu tüm deneyimlere büyük ilgi gösterdiği için, Türkiye'ye gerçekleştirdiğimiz hizmetler için çok fazla talep alıyoruz. Yolcularımıza, tatil sezonu başlarken güzel tatil beldesi Bodrum'u ziyaret etme fırsatı sunacağımız için çok heyecanlıyız. Bodrum yolcuları artık ödüllü Doha - Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) ile hızla genişleyen rotalarımızdaki herhangi bir noktaya sorunsuz seyahat edebilecek.”

Qatar Airways’in haftada iki kez Airbus A320 uçağı ile Bodrum’a yapacağı uçuşlar 28 Eylül 2018'e kadar Salı ve Cuma günleri gerçekleştirilecek.

Qatar Airways, şu an Türkiye'deki altı destinasyona; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na günde iki kez, İstanbul Atatürk Havalimanı'na haftada on kez, Adana Havalimanı'na haftada üç kez, Hatay Havalimanı’na haftada üç kez, Ankara Esenboğa Havalimanı’na günlük ve Milas Bodrum Havalimanı’na sezonluk olarak haftada iki kez uçuş gerçekleştiriyor. Şirket, Kasım 2017'de Adana'ya ve Nisan 2018'de Hatay'a direkt seferler başlattı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha