Putin'e komşu otele Türk imzası

Putin'e komşu otele Türk imzası
11 Aralık 2018, 14:56
Moskova’da Kremlin Sarayı’na komşu olan konut, otel ve ofislerin yer alacağı ‘Altın Ada’ projesinin inşaatını türk firma yapıyor.

Türkiye ve yurtdışında 3.2 milyar dolar değerinde inşaat projesine devam eden Ant Yapı, Moskova’da ilk havalimanı projesini tamamladı. Moskova hava trafiğinin yüzde 35’ini karşılayan ve ülkenin tek özel havalimanı olan Domodedovo Havalimanı Türk firmanın imzasını taşıyor. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay projenin tanıtımı için Moskova'ya düzenledikleri basın gezisinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre ANT Yapı’nın Rusya’da devam eden dikkat çekici projelerinden biri de Moskova’da Kremlin Sarayı’na komşu olan projesi.

Otel de yer alacak

'Altın Ada’ adı verilen proje hem restorasyon hem de yeniden inşa edilen bloklardan oluşuyor. Konut, otel ve ofislerin yer alacağı projede inşaat yüzde 45 aşamasına gelmiş, teslimler 2019 sonunda. 1715’de yapılan, 1950’lerde terk edilen binaları restore edeceklerini proje alanında 4 de yeni blok yapacaklarını belirten Mehmet Okay, projeyi Rusyalı Capital Grup adına inşa ettiklerini kaydetti. Proje Kremlin Sarayı’nın tam karşısında olduğuna dikkat çeken Okay, evlerin metrekare fiyatının 40 bin dolar olduğunu ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha