Prontotour geleceğin seyahat yazarlarını yetiştiriyor

Prontotour geleceğin seyahat yazarlarını yetiştiriyor
19 Aralık 2017, 15:19
Turizm sektörünün önde gelenleri, Prontotour sponsorluğunda Okan Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Düzenlenen panelde turizm ve gastronomi sektöründeki eğitime dönük temel sorunlar mercek altına alındı.

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün Prontotour’un marka sponsorluğunda bu yıl hayata geçirdiği “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersi kapsamında düzenlenen panelde turizm ve gastronomi sektöründeki eğitime dönük temel sorunlar mercek altına alındı. İki oturum şeklinde üniversitenin konferans salonunda düzenlenen panelin ilk oturumunun konusu turizm, gastronomi ve eğitim oldu. Moderatörlüğünü gazeteci – yazar Abbas Güçlü’nün yaptığı ilk panelde Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (UBYO) Müdürü Tunçdan Baltacıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Ali Onaran: Turizm sektörü her geçen gün güçleniyor

Panelde bir açılış konuşması yapan, turizm ve gastronomi öğrencilerinin daha çok sahada olmaları gerektiğini vurgulayan gazeteci – yazar Abbas Güçlü, genç gezginlere yazarlıkta tarafsız ve gözlemci olmanın önemini anlattı. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise turizm sektörünün dünden bugüne hangi süreçlerden geçtiğini özetlerken, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran da sektörün düne göre hemen her alanda güçlendiğini ve seyahatseverlerin artık daha çok yurtdışına çıkmak istediğini söyledi. Onaran, Türkiye’nin turizm açısından çok kıymetli bir ülke olduğunu ve tanıtılacak pek çok ürününün olduğunu da sözlerine ekledi. UBYO Müdürü Tunçdan Baltacıoğlu ise turizm ve gastronomi eğitiminin önemine işaret etti.

Birinciye Viyana turu…

Öğrencilerin de sorularıyla katıldığı panelin ilk oturumunun sonunda Bekir Okan, katılımcılara plaket takdimi yaptı. Ayrıca ders kapsamında Prontotour’un içerik bölümü tarafından hazırlanan seyahat portalı Yoldasin.com’a yazılar yazan öğrenciler arasından Başak Afacan Prontotour’un Viyana turu ile ödüllendirildi. Başak Afacan’a ödülü Ali Onaran tarafından takdim edildi.

Panelin ikinci oturumunun konusu ise “Ünlü Gezginlerle Gastronomi Seyahatleri” oldu. Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök’ün moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşmacılar arasında Prontotour’un marka elçisi Mehmet Kırali’nin yanı sıra Ferit Özkaşıkçı, Salih Seçkin Sevinç, Cüneyt Durhan ve aynı zamanda “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersinin hocası Funda Aydeniz yer aldı. Panelin sonunda İlkay Gök tarafından katılımcılara plaket takdim edildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha