Petersburg'dan Türkiye'ye 4. hattı açıyor

Petersburg'dan Türkiye'ye 4. hattı açıyor
08 Kasım 2018, 09:47
Rusya'nın en büyük ikinci kenti St. Petersburg'dan İstanbul, Antalya ve Alanya'ya uçan SunExpress Türkiye'de yeni bir hat açıyor.

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa ortak girişimi SunExpress Petersburg'dan İzmir'e de uçmaya başlayacak. St. Petersburg'daki Pulkovo Havalimanı'nın işletmeciliğini yapan ‘Vozduşniye vorota severnoy stolitsı' şirketi SunExpress'in St.Petersburg'dan İzmir'e düzenli seferlere başlayacağını duyurdu. Sputnik'te yer alan habere göre uçuşlar 30 Mayıs-30 Eylül 2019 tarihleri arasında Boeing 737-800 uçaklarıyla perşembe ve pazar günleri olmak üzere haftada iki kez yapılacak. Dönüş uçuşları ise cuma ve pazartesi günleri gerçekleşecek.

İstanbul, Antalya ve Alanya'dan sonra dördüncü

Şirketin Ticari Direktörü Yevgeniy İlyin "Uzun yıllardır Türkiye St. Petersburglular ve Rusya'nın kuzeybatısından insanlar için bir tatil yeri ve popüler bir aktarma noktası oldu. St. Petersburg ile İzmir'i bağlayarak, SunExpress yolcularına yeni bir güzergah sunuyor" ifadelerini kullandı. İzmir, St. Petersburg'la havayolu ile bağlanan 4. nokta oldu. Bu yaz sezonunda Pulkovo Havalimanı'ndan İstanbul, Antalya ve Alanya'ya düzenli uçuşlar gerçekleştirildi. Ayrıca Antalya, Bodrum, Dalaman ve İstanbul'a da charter seferleri yapıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha