Otellerin fiyat artışında baz alacağı kur rakamları belli oldu

Otellerin fiyat artışında baz alacağı kur rakamları belli oldu
05 Ekim 2018, 23:56
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) fiyat tarifeleriyle ilgili genelge yayınladı. Genelgede otellerin 2019 için oda fiyatlarına yapacakları artışta baz alacakları döviz kuru rakamları da yer aldı.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) üye otellere fiyat tarifeleriyle ilgili genelge yayınladı. Genelgede otellerin 2019 için oda fiyatlarına yapacakları artışta baz alacakları döviz kuru rakamları da yer aldı. Genelgede otellerin 2019’da uygulayacakları fiyat tarifesini Kültür ve Turizm Bakanlığına onaylatmaları için gerekli formları doldurmaları istendi. Fiyat tarifeleriyle ilgili tebliğe göre oteller uygulayacakları fiyatları gerçekçi ve pazarlanabilir olması hususunu göz önünde bulundurarak serbestçe belirleyebiliyor. Oteller onaylı tarifelerin üzerinde bir fiyat uygulaması yapamıyor. Pazarlama şartlarını dikkate alarak onaylı fiyatların altında bir fiyat uygulayabiliyorlar. Bu yıla ait fiyat tarifesinde bir sonraki yıl için fiyat değişikliği yapmayacak otellerin tarifelerini yeniden onaylatmalarına gerek bulunmuyor.

Döviz kurlarında 1 Ekim tarihi baz alındı

İstanbul sınırları içinde yer alan TÜROB üyelerinin formları 3'er nüsha olarak, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce onaylanmak üzere, 26 Ekim’e kadar, İstanbul dışı sınırları üyelerin 2'şer nüsha olarak, 26 Ekim’e kadar bağlı bulundukları İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine onaylanmak üzere teslim edilmesi istendi. Formun teslimi esnasında “Turizm İşletme Belgesi”nin bir fotokopisinin ilave edilmesi gerekiyor. Fiyat tarifeleri, Merkez Bankası 1 Ekim döviz alış kuru rakamları üzerinden hesaplanacak. 1 Ekim'de Merkez Bankası döviz alış kuru 1 dolar için 5.9659 TL, 1 Euro için 6.9213 TL oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha