Otellerin doğru içerikle satışını artırması mümkün

Otellerin doğru içerikle satışını artırması mümkün
09 Mart 2020, 10:32
Otel arama motoru Neredekal.com’un editörleri doğru otel içeriği ile satışlarınızı ve misafir memnuniyetini nasıl arttırabileceğinizin tüyolarını paylaştı.

Yaz sezonu için hazırlıklarına son hız devam eden turizm sektörü oyuncuları bu sene de satışlarını arttırmak ve misafir memnuniyetini bir üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Otel arama motoru Neredekal.com’un editörleri doğru otel içeriği ile satışlarınızı ve misafir memnuniyetini nasıl arttırabileceğinizin tüyolarını paylaştı:

İlgi çekici fotoğraflar ekleyin

İçinde bulunduğumuz dijital çağda misafirler tatil rezervasyonu için dijital platformlara yöneliyor. Tüketiciler, nereye gideceklerine ve hangi otelde kalacaklarına karar verirken en önemli kıstasları gidecekleri yerin fotoğrafları oluyor. Var olduğunuz dijital platformlara otelinizin tüm öne çıkan özelliklerini gösterebileceğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Tabi ki sadece fotoğraf eklemek yeterli değil. Fotoğraf sıralamanızı yaparken konuklarınıza sanal tur izlenimi yaratmayı da hedefleyebilirsiniz. Otelinizin dış mekân fotoğraflarından başlayıp lobi, restoran, bahçe, havuz, oda, manzara ve banyo fotoğraflarıyla devam ettiğiniz bir sıralama yapabilirsiniz. Böylece konuklarınız fotoğraflara bakarken, kendilerini otelinizde geziyormuş gibi düşünerek rezervasyon yapmaya daha yatkın olurlar.

Görsel içeriklerden faydalanın

Her ne kadar fotoğraflar tesis içeriğinin önemli bir elementi olsa da imkanlarınız dahilinde video ve 360o fotoğrafları da galerinizde bulundurmanız, tesisinizin satışlarını artırmada oldukça etkili oluyor. Tesisinizin 1 ya da 2 dakikalık videolarını izleyen konuklar, tesisiniz hakkında daha fazla bilgi edinirken kendilerini de orada hayal etme şansı yakalar. Ayrıca otelinizle ilgili daha fazla bilgi vermiş olacağınız için gelen misafirlerinizin de beklentilerini karşılamanız, dolayısıyla memnuniyeti artırmanız da kaçınılmaz olur.

Otelinizdeki imkanları eksiksiz ve doğru belirtin

Otelinize rezervasyon yapmayı düşünen misafirleriniz gelmeden önce otelinizle ilgili pek çok şey öğrenmek ister. Çocuk kabul ediliyor mu, kahvaltı servisiniz açık büfe mi, internet bağlantısı ücretsiz mi, otoparkınız var mı gibi misafirlerin rezervasyon yapma kararını etkileyecek bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde vermeniz, misafir memnuniyetini arttıracaktır. Otelinizde sunmadığınız bir hizmeti içeriğinize eklemeniz konuğun tesisiniz hakkında kötü yorum yapmasına, dolayısıyla da sonraki rezervasyonları kaybetmenize neden olabilir. Tesisinizin satışlarını ve memnuniyetini artırmak için tesis içeriğinizin güncel olmasına özen göstermenizi öneririz.

SEO odaklı içerik hazırlayın

Tesisiniz hakkında tüm bilgileri doğru bir şekilde girerken bu içeriğin aynı zamanda SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanıcıların internet üzerinde arama yaparken arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak anahtar kelimeleri kullanarak ilgi çekici metinler hazırlamalısınız.

Sosyal medyayı etkin kullanın

Günümüz dünyasında geleneksel pazarlama stratejilerini geride bırakan sosyal medya mecraları artık pek çok sektörden büyük oyuncuların tercihi haline geldi. Sosyal medyada tesisinizle ilgili ilgi çekici paylaşımlar yapmanız özellikle genç neslin ilgisini çekecek ve rezervasyon yapma oranlarını arttıracak. Yapılan araştırmalara göre konukların %87’si gidecekleri yeri mutlaka sosyal medya üzerinden araştırdıktan sonra rezervasyon yapıyor. Böylesine büyük bir oranı göz önünde bulundurduğunuzda sosyal medya içeriklerinizin önemini yeniden değerlendirmeniz kaçınılmaz.

Yorumlara önem verin

Dijital platformlara erişimin bu denli kolaylaşması kullanıcıların deneyimlerini daha kolay bir şekilde paylaşmasına imkân veriyor. Özellikle de turizm sektöründe yapılan kullanıcı yorumları içeriğin önemli bir etmeni haline geldi. Otelinizde konaklayan misafirlerinizin sonrasında yaptıkları yorumlar tesisinizi dijital platformlarda inceleyen diğer kullanıcılar için büyük önem teşkil ediyor. Bu noktada yorumlara verdiğiniz cevaplar da otelinizin yaklaşımını ve misafir ağırlama şeklini temsil edeceği için olumsuz yorumlara dahi kibar ve yapıcı bir cevap vermeniz oldukça etkili, pozitif bir etki yaratacaktır.

Kaynak : neredekal.com

Yorumlar
Ahmet Zengin
09 Mart 2020, Pazartesi 11:38
İyiki söylediniz, oteller bilmiyordu bunları.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha