Otellere 'Thomas Cook' mektubu

Otellere 'Thomas Cook' mektubu
23 Eylül 2019, 15:46
Thomas Cook’un Türkiye temsilciliğini yapan Diana Turizm’in Genel Müdürü Burak Tonbul, yaşanan gelişmeler üzerine otelcilere mektup yazdı.

Diana Turizm Genel Müdürü Burak Tonbul yaşanan gelişmeleri üzüntüyle takip ettiklerini dile getirdi. Tonbul, mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Değerli otel işletmecisi dostlarımız; Thomas Cook Group PLC ile ilgili basına yansıyan gelişmeleri üzüntü ile takip etmekteyiz. Bugün uzun süredir devam eden bir sorunun çözülemez hale geldiği bilgisi ile güne başladık. Maalesef Thomas Cook; İngiltere ve Almanya’da faaliyetlerine devam etmeme kararı aldı.

Türkiye'de şu anda 43 bin Thomas Cook müşterisi var

Bu durumda tüm dünyadaki benzerleri gibi Türk turizmcileri olarak bizler; incoming seyahat acentalığını yapan Diana, otel yatağı tedarik eden siz değerli otel işletmeleri ve Thomas Cook’a doğrudan hizmet tedarik eden diğer işletmeler bir anda büyük sıkıntıları çözmek zorunluluğu ile baş başa kaldık. Her şeyden önce bizlerin hep birlikte, bu süreçte yol arkadaşı, kader arkadaşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Bugün itibarı ile Türkiye'de farklı destinasyonlardan gelmiş yaklaşık 43 bin adet Thomas Cook müşterisi bulunmaktadır. Mevcut durumda, devam eden operasyonları ilgili resmi makamlar; CAA, ATOL ve Almanya’da sigortalar sorumlu sıfatıyla üstlenecektir. Bizler de bu süreçte Türkiye’deki misafirlerin zarar görmemesi için yardımcı olacağız."

Alacakların tahsili için işbirliğine hazırız


Bu arada, Burak Tonbul, geçmişten gelen alacaklara da değindiği mektubunda, “Öte yandan geçmişten gelen alacaklarımızın belgelenmesi, tespiti ve devreye girecek makamlara karşı ileri sürülmesinin yanı sıra ortaya çıkacak alternatif çıkış yolları içinde bu alacakların tahsili için işbirliği içinde davranmak gerekeceği açıktır. Diana olarak bu konuda her dostumuza yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Konu hakkında sizleri elimize bilgi ulaştıkça bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha