Otellerden mecburi zam!

Otellerden mecburi zam!
12 Ocak 2021, 09:00
Türkiye'de yüzlerce otel erken rezervasyon için satışa açıldı.

Erken rezervasyon döneminin geçen yıl kasım ayı ortasında başladığını belirten Tatil Sepeti Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, şu anda yüzlerce otel erken rezervasyon dönemi için satışa açıldığını ancak taleplerin, pandeminin yarattığı belirsizlik nedeniyle şu anda istenen seviyelerde olmadığını kaydetti.

Erken rezervasyon talebi düşük

Ancak aşı haberleriyle talepte yavaş ama sürekli artış gördüklerini ifade eden Küçükyılmaz, “Açıkçası, pandemi bütün süreçleri olumsuz etkiledi. Tatil yapmak isteyen tüketicilerin pandeminin yarattığı belirsizlikler nedeni ile kaygıları var. ‘Yeniden seyahat yasakları gelir mi, oteller açılmayabilir mi?’ gibi sorular, müşterilerimizde endişe yaratıyor. Bu da, misafirlerimizin önemli kısmını uzun vadeli planlar yapamamaya itiyor. Geçen yıl ile kıyaslandığında şu anda çok düşük talep söz konusu. Yaz sezonu yaklaştıkça, mart-nisan aylarından itibaren talebin hızla ivme kazanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Maliyetler arttı, 2021 otel fiyatları yüzde 20-25 yükseldi

Tatil Sepeti Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Oteller, artan maliyetleri nedeni ile fiyatlarını geçen seneye göre ortalama yüzde 20-25 civarında artırdı. Tabii ki, durum otel otel farklılıklar gösterebiliyor. Erken rezervasyonun bu dönemleri, indirim oranlarının en yüksek olduğu zamanlar, yüzde 50’ye varan indirimlerle müşterilerimiz bütçelerine uygun alternatifler bulabiliyor” dedi. Neredekal.com Genel Müdür Yardımcısı Özkan Özbaş da “Şu anda analiz edebildğimiz otellerde yüzde 10 ile yüzde 35 aralığında fiyatı artışı görüyoruz. Genelde düşük tutulmuş. Görüştüğümüz oteller, eğer bekledikleri doluluğa ulaşabilirler ise sezona doğru fiyatları daha da artırabileceklerini belirtiyor” diye konuştu.(Dünya)

Yorumlar
Mehmet tozlu
13 Ocak 2021, Çarşamba 07:18
Kimsenin kendi isini yapmadigi.otelcinin esnaf,acentanin otelci,otelcinin acentaci oldugu,altyapisi olmayan otel ve dukkan,center,coplugune donusmus bir sektor yeniden yapilanmazsa biraz zor turizm isi....
Mehmet Mehmetoğlu
13 Ocak 2021, Çarşamba 09:30
20201'de 2020ye göre 100% artış göreceğiz diyordu bakanlık ve birlik başkanları. Eğer rezervasyonlar geçen senin altında seyrediyorsa, biz geçen senenin nasıl 100% üstüne çıkacağız? Anlatın hele.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha