Rota

Oteller talebe yetişemiyor, turizm yatırımcılarının gözdesi oldu

Oteller talebe yetişemiyor, turizm yatırımcılarının gözdesi oldu
24 Ekim 2018, 09:56
Bu yıl yatılı ve günübirlik 3 milyon turisti ağırlayan Mardin'de oteller rezervasyonları karşılayamıyor. Şehre turizm yatırımcılarının ilgisi de arttı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yılbaşından bu yana, yatılı ve günübirlik Mardin’e ziyaret eden misafir sayısının 3 milyon kişiyi bulduğunu söyledi. Yaman, yatılı ve günübirlik gelen misafirlerle eski günlerine kavuşan şehirde, oteller rezervasyon taleplerine yetişemediğini dile getirdi. Otellerde yer kalmadığına işaret eden Yaman, “Hafta sonları bütün yataklı tesisler dolu. Şu ana kadar yatılı gelen misafir sayımız da 400 bini aştı. Günü birlik gelen ise 2 milyonun üzerinde. Yatılı ve günübirlik gelenlerle birlikte yaklaşık 3 milyon turist Mardin’i ziyaret etti. Yılsonuna kadar bu rakamın daha da artacağını biliyoruz. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre ekim ayında bütün oteller dolu. Oteller gelen rezervasyonları karşılayamıyor." diye konuştu.

Turizm yatırımcılarına destek vereceğiz

Turizm yatırımcılarının şehre ilgi duyduğunu vurgulayan Yaman, “Bunun yanında daha sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Turizm yatırımları için, hemşerilerimiz ve Türkiye’nin diğer illerinde ki yatırımcılarımız Mardin’e ilgi duyuyor. Bizde kendilerine destek vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimiz desteklerini eksik etmiyorlar. Bizde yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha