Otelcilik daha kârlı... Türkiye'de sayıyı artıracağız

Otelcilik daha kârlı... Türkiye'de sayıyı artıracağız
05 Kasım 2021, 15:41
Fun & Sun Hotels CEO'su Volkan Şimşek Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Fun & Sun Hotels CEO'su Volkan Şimşek yaptığı açıklamada, grup olarak Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini söyleyerek, Türk turizmine inandıklarını söyledi. Volkan Şimşek, “Türk turizmine inanıyoruz. Türkiye’de büyüyeceğiz” dedi.

Otelcilikte operatörlüğe göre daha fazla kar var, Türkiye'de büyümeye devam edeceğiz

Fun & Sun Hotels Grubunun Rusya’nın çok önemli bir ürünü ve ayağı haline geldiğini de ifade eden Volkan Şimşek “ Turizm sektöründe bildiğiniz gibi acentaların kazançları çok düşük. Acenta marjları çok düşük olduğu için dünyadaki operatörler yeni otel zincirleri kurup, büyüyerek kar marjlarını arttırmak istiyorlar. Bu açıdan da Fun & Sun grubunda da bu konunun önemi gün geçtikçe artıyor. Görüldüğü üzere otelcilikte, operatörlüğe göre daha fazla kar var. Karlı iş olduğu için de yatırımcının desteğini alıyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Fun & Sun Hotels olarak Türkiye’de işlettiğimiz otel sayısı 14. Ama bu sözleşmeler ile devam ediyor. Birde Fun & Sun’ın yurt dışı yapılanması da devam ediyor. Mısır’daki tesisler ile görüşmelerimiz devam ediyor. Orada sayılar artıyor. Tunus’ta bir yapılanma var. Ancak ana ülke olarak, şu anda Türkiye diyebiliriz” dedi.

Türk turizmi çok sağlam bir alt yapıya sahip olduğunu ve Türk turizmine inandıklarını da dile getiren Fun & Sun Hotels CEO'su Volkan Şimşek, “İki sene ciddi kriz geçirdik. İki sene kriz geçirmemize rağmen, turizmcilerimiz hala ayakta. Turizm, çok önemli bir gelir kaynağı ülkemize. Türkiye’nin doğasında, insanlarının geleneklerinde bir misafirperverlik var. Olanaklarımız ürün yelpazemiz, sunduğumuz otel ürün kalitesi dünyada artık kabul edilmiş durumda. Türkiye, dünyada turizm konuştuğunuz zaman mutlaka ve mutlaka anılması gereken, sayılması gereken ve üzerine tartışılması gereken bir konumu var. Bundan dolayı hem kendi içimizde yatırımcıyı çekiyoruz, hem yurt dışından yatırımcıları çekiyoruz. Dünyanın birçok yerinden Türkiye’ye gelip de otel yatırımı yapmak isteyen çok yatırımcı var.” diye konuştu. (Halil Öncü)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha