Otelcilerden protesto: Anahtarları size verelim

Otelcilerden protesto: Anahtarları size verelim
02 Şubat 2022, 14:51
İzmir'de Konak ilçesine bağlı Basmane semtindeki Oteller Sokağı'nda toplanan esnaf, elektrik tüketim bedellerine yapılan zamları protesto etti.

Zamların geri alınmasını isteyen otelciler, “Bu gidişle ödeme şansımız yok. Anahtarları onlara verelim. Burası en garibanların barındığı yer. Fiyatlar 70-100 lira. Bundan üzerine ödeyecek kimse yok. Bunları bu şekilde yatıramazsak bizim oteller aç kalır" dedi. Dar gelirlilerin konakladığı yerlerin başında gelen Oteller Sokağı esnafı, üzerinde "Anahtarları size verelim" yazılı pankartı açıp, “Turizm 5 yıldızlı otellerle oluşmuyor, küçük esnafa sürekli darbe yapılıyor”, “Esnaf pandemide borç içinde”, “Elektrik, su, doğalgaz haktır, satılamaz” yazılı dövizler taşıdı.

Otelciler adına açıklama yapan İzmir Otel Pansiyon ve İşçileri Odası Başkanı Mehmet Gönen şunları söyledi:

“Elektrik zamlarına karşıyız. 'Hiçbir zam yapılmayacak' denilmesine rağmen yüzde 150'lere varan zamlarla karşı karşıya kaldık. Esnafın durumu gerçekten çok kötü. TBMM'de bir önerge verildi. Onun içinde gizli de olsa elektrik zammı vardı. Bu önerge maalesef tüm büyük partilerin oybirliği ile geçti. Bizi en çok üzen bu. Milletvekillerinin içinde karşı gelen sadece bir kişi oldu. Yan yana gelemeyen partiler bile zam konusunda oybirliği içinde oldu. Kilowatt sınırında yükselme oldu. Zaten normal bir klima açılması o değeri buluyor. Bu 'Hiçbir şekilde elektrik kullanmayın' anlamını taşıyor. Her odada elektrik prizi var. Kalanlar lüks ve Avrupa'dan gelenler değil. Şartları el vermeyen insanlar. İşte oteller sokağının durumu bu. Esnaf ayakta durmaya çalışıyor. Bu gidişle ödeme şansımız yok. Anahtarları onlara verelim. Birileri yukarıda sıcak yerde oturuyor, tüm siyasi partiler için söylüyorum. 'Bu insanlar ne yapıyor' diye birisi çıkmıyor. Oy istemeye gelince hepsi yanımızda.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha