Otel zincirleri Bodrum için rekabete girdi

Otel zincirleri Bodrum için rekabete girdi
16 Haziran 2022, 21:11
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un, dünyaca ünlü markaların buluştuğu bir destinasyon olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Akdeniz Turizm Vakfı tarafından Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfının (BOTAV) desteğiyle Malta’da düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Forumun Akdeniz çevresindeki ülkelere ve dünya turizmine sağlayacağı katkıdan bahseden Aras, Türkiye'nin ve Bodrum'un turizm potansiyeli hakkında bilgiler verdi. Aras, Türkiye’nin turizmde gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsederek, Bodrum’da son yıllarda gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı.

Ahmet Aras, 3 bin 500 yıllık tarihiyle kadim medeniyetlerden miras aldığı uygarlığı, doğal güzellikleri ve özgün mimarisiyle öne çıkan Bodrum'un karakteristik özellikleriyle yerli ve yabancı turistler nezdinde cazibesini her geçen gün artırdığını söyledi.

Yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi "yeryüzü cenneti" ve "güzelliklerin buluştuğu yer" olarak tanımladığını aktaran Aras, Bodrum'un salgın döneminde artan nüfusundan bahsetti.

Dünyaca ünlü otel ve restoran zincirleri kente girmek için rekabet ediyor

Ahmet Aras, Bodrum’un, dünyanın dört bir yanından üst düzey gelire sahip turistlerin uğrak noktası haline geldiğini söyledi. Bodrum’un turizmde geldiği son noktaya değinen Aras, şunları kaydetti:

“Pansiyonculukla başlayan turizm yolculuğunda büyük kitlelere hizmet ederek devam eden Bodrum, şimdi de dünyaca ünlü markaların buluştuğu bir destinasyon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünyaca ünlü otel ve restoran zincirleri kente girmek için kıyasıya rekabet halinde.

Mega ve süper yatlara hizmet veren markalar ile önemli konut markaları da Bodrum'da yatırım için fırsat kolluyorlar. Şu anda Bodrum'a yapılacak yatırım bir fırsat olarak görülüyor. Çünkü Bodrum tarihiyle olduğu kadar eğlence sektörü, gastronomisi ve dillere destan mavi yolculuğuyla; yelken sporları ile kültür ve sanatın başkenti olma yolunda ilerlemesiyle adından söz ettiriyor."

Ahmet Aras, Bodrum’un Akdeniz’in bir incisi olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Bodrum olarak Akdeniz'in en önemli turizm destinasyonuyuz. Elimizdeki varlıklar ve sahip olduğumuz potansiyel Akdeniz'deki diğer tüm destinasyonlardan daha fazla. Popülaritemiz çok yüksek. Bodrum'u Akdeniz'in lider turizm merkezi haline getirmek istiyoruz."

Aras, Akdeniz'i bir barış, demokrasi ve refah alanına dönüştürme çağrısında bulundu.

Öte yandan Bodrum Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, zirve kapsamında Akdeniz Turizm Forumu'na katkı sunan kurum ve kuruluşlara ödül verildi.

Bodrum Belediye Bakanı Ahmet Aras, etkinliğe sunduğu katkıların yanı sıra turizm alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Malta Cumhurbaşkanı George Vella tarafından ödüllendirildi.

Yorumlar
Can Özdemir
19 Haziran 2022, Pazar 11:35
Sırf show yapiyor baskan . Sen once yollari yap rezillik her taraf . Yakisiyormu bodrum gibi bir turizm beldesine .partisi fark etmiyor hepsi ayni.
Asabi koca usta
19 Haziran 2022, Pazar 08:23
Evet bodrum cennet gibi ama şuan (19 haziran) ve bodrum sokakları inşaat sahası gibi ve bodrum da yol adına hiçbir şey yok Bu şekilde turizm canlanmaz sadece turizm bitirilir
Haşim cemil moralı
18 Haziran 2022, Cumartesi 03:58
İyi güzel....dünyaca ünlü oteller,retoranlar,ünlü barlar,ünlü şefler....hepsi zengin müşteriler için...bodrum esnafına bodrumluya zerre faydası yok...herşey dışardan özellikle yurtdışından ithal getiriliyor
Berkay
17 Haziran 2022, Cuma 05:24
Sen önce gümbetin pisliğini temizle boş haber zırto
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha