Otel ve gayrimenkul yatırımları için kesenin ağzını açtı!

Otel ve gayrimenkul yatırımları için kesenin ağzını açtı!
15 Nisan 2019, 08:56
İnşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Sera Group, Bodrum’da 50 milyon dolarlık, Karadağ’da 55 milyon Euro’luk yatırımla iki yeni proje üretecek.

İnşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Sera Group, mimar Murat kader ve işadamı Habib Arıkan ortaklığında Karadağ’da bir proje yapacak. Sera Group CEO’su Ahmet Ozan Şener, Karadağ Budva’da 144 odalı bir otel, 200 rezidans ve 3 bin 500 m2’lik ticari alandan oluşmasını planladıkları bu projeye ekim ayında başlayacaklarını belirtiyor.

Ekonomist'ten Levent Gökmen Demirciler'in haberine göre Karadağ’ın Avrupa’nın tam ortasında vizesiz gidilebilen bir ülke olması bakımından öne çıktığına dikkat çeken Şener, 2023 yılında AB’ye girmesinin de öngörüldüğünü söylüyor. Karadağ’da geliştirilen projenin Avrupa, Rusya, Sırbistan ve Arap pazarına sunulması planlanıyor.

Bodrum'da devre tatil modeliyle proje üretecek

Sera Group CEO’su Ahmet Ozan Şener, Peska Turizm’in Barbaros Reserve-Bodrum Residences ve Barbaros Valley projeleriyle Bodrum’da aynı koyda toplam 100 milyon dolarlık yatırım yapacağını söylüyor. Peska Turizm’in sahip olduğu ve 49 yıllık üst hakkı ile devre tatil modeli sunan Barbaros Reserve’deki süitler Kempinski Barbaros Bay Hotel’in hizmetlerinden faydalanırken rezidanslar kullanılmadığı dönemlerde kiraya verilebilecek. 50 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 rezidanslık projede daireler 2018 yazında sahiplerine teslim edilirken bazı ünitelerin satışları hala sürüyor.

Manastır Otel 5 milyon dolara yenilenecek

Grubun Bodrum’da yer alan bir mülkü olan 77 odalı Manastır Otel’e de 2019 yılı sonunda 5 milyon dolarlık yenileme yatırımı yapılması planlanıyor.

1995 yılında Dr. Sani Şener’in aile şirketi olarak kurduğu Sera Group, Türkiye’de ve yurtdışında büyük inşaat projeleri yapıyor. Grup, TAV Havalimanları Holding’in, TAV İnşaat ve TAV İnşaat’ın bağlı bulunduğu tüm kuruluşların ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) ortağı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha