'Otel ruhsatı alıp rezidans yapıyorlar'!

'Otel ruhsatı alıp rezidans yapıyorlar'!
15 Şubat 2019, 14:33
Çeşme Belediyesi Meclis üyesi ve deneyimli turizmci Abdullah Aküzüm, ilçede mantar gibi çoğalan Rezidence yapılara tepki gösterdi.

Çeşme Belediyesi Meclis üyesi ve deneyimli turizmci Abdullah Aküzüm, ilçede mantar gibi çoğalan Rezidence yapılara tepki gösterdi. Aküzüm, “ Ankara’dan otel ruhsatı alarak Çeşme’de Rezidence yapanlar şimdi gözlerini Aya Saranda bölgesine çevirdiler” dedi. Aküzüm'ün verdiği bilgiye göre Çeşme’nin en güzel bölgelerinden birisi olan Aya Saranda, belediye tarafından yapılan planlamada 3 kilometrelik gezi yolu, bisiklet yolu ve peyzaj düzenlemesi ile güzel bir turizm alanı olacaktı. Şimdi ise Turizm Bakanlığı’nın yolunu tutanlar “Otel yapacağız” diyerek Rezidence yapmaya başladı. Aküzüm, " Şimdi yanımıza 70 daireli otel projesi ile izni alınmış Rezidence inşaatı devam ediyor” diye konuştu

Otel ruhsatlarına sahip yapılara her türlü kolaylık sağlanıyor

Çeşmegundem'de yer alan habere göre otel ruhsatı ile başlanılan inşaatlara her türlü kolaylığın sağlandığını da sözlerine ekleyen Aküzüm, “ Turizm Bakanlığı teşvik verdiği bu apartmanları nasıl denetliyor? Bunun cevabını versinler. Aldığın teşviği kapatmak için Turizm İşletme Belgesi almak gerekiyor. Adamlar ne aldığı teşviği kapatıyor, ne de turizm tahsis belgesi alıyor ve limon satar gibi yaptıkları daireleri satıyorlar. Turizm çeşitlendirmek adına bakanlık ‘yüzde 80’i otel yüzde 20’si rezidence olsun’ diyor. Bu doğru bir karar keşke herkes böyle yapsa ama böyle yapmıyorlar. Çeşme’nin kalbine hançer sokuyorlar. Başta tüm siyasiler olmak üzere gelin bu belaya dur diyelim. Böyle giderse tüm turizm alanlarımız rezidence olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha