Otel misafirlerine 2365 metre yükseklikten meteor yağmurunu izletti

Otel misafirlerine 2365 metre yükseklikten meteor yağmurunu izletti
14 Ağustos 2023, 13:13
Barut Hotels’in Lara Barut Collection ve Acanthus Cennet Barut Collection’da konaklayan misafirleri, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nda Perseid Meteor Yağmuru’nu gözlemledi.

Barut Hotels’in Lara Barut Collection ve Acanthus Cennet Barut Collection’da konaklayan misafirleri, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nda Perseid Meteor Yağmuru’nu gözlemledi. National Geographic Türkiye ile gerçekleştirilen etkinlik misafirlere eşsiz bir deneyim yaşattı.

Meteor yağmurlarının en etkileyicisi olarak belirtilen Perseid Meteor Yağmuru, her yıl Ağustos ayında gerçekleşiyor. Türkiye’den de gözlemlenen Perseid Meteor Yağmuru, bu sene de Astronomi meraklılarına görsel bir şölen sundu.

Barut Hotels’in Lara Barut Collection ve Acanthus Cennet Barut Collection’da konaklayan misafirler National Geographic Türkiye ile gerçekleştirilen etkinlikte unutamayacakları bir yolculuğa çıktı. 12 Ağustos’ta Tahtalı Dağı’na çıkarak Perseid Meteor Yağmuru’na şahit olan misafirler, Emir Hepoğlu moderasyonunda, astronom Erdem Aytekin ve Doğa bilimci Hüseyin Çağlar İnce’den de meteor yağmurları hakkında bilgi aldı. Ayrıca her iki otelde konaklayan misafirler gündüz güneş gözlemi yaptı.

Tahtalı Dağı zirvesinde gerçekleştirilen etkinliğe yerli ve yabancı misafirlerin yanı sıra seçkin davetliler katılım sağladı. Etkinlikte Lara Barut Collection bar ekibi tarafından yöreye özgü bitkilerle hazırlanan Adaçayı Kokteyli gibi özel ikamlar geceye damgasını vurdu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha