Orta Doğu pazarı karıştı... OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'a ağır suçlamalar

Orta Doğu pazarı karıştı...  OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'a ağır suçlamalar
13 Temmuz 2017, 15:34
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'ın Snapchat'teki paylaşımı, aynı pazarda faaliyet gösteren iki rakip dernek, OTSAD ve ASATDER'i karşı karşıya getirdi. Sosyal medyada başlayan tartışmaların dozu, karşılıklı açıklamalarla yükselmeye devam ediyor.

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk'ın Snapchat'teki paylaşımı Arap pazarına yönelik çalışan acentaların tepkisine neden oldu. Rakip dernek ASATDER yöneticilerinin, Hüseyin Kırk'a yönelik eleştirilerini sosyal medyaya taşımasıyla alevlenen tartışma, suç duyuruları ve sosyal medyadaki karşılıklı meydan okumalara dönüştü... .

Kavgayı başlatan video

Hüseyin Kırk Snapchat'te yayınladığı videoda Arap takipçilerine "Türkiye'ye İstanbul'a geldiğiniz zaman turistik yerlerde dikkatli olunuz. Sultanahmet'te esnaflar ve genel olarak taksiciler sizleri dolandırıyor" diyor.

Ömer Kaya: "Şoförlerin tırnağı olamazsın"

Hüseyin Kırk'a ilk ve en sert tepki ASATDER Basın Sözcüsü Ömer Kaya'dan geldi. ASATDER Basın Sözcüsü ve Şafak Tur Genel Müdürü Ömer Kaya, Hüseyin Kırk'ın kendini Orta Doğulu takipçilerine karşı Türkiye turizminin temsilcisi olarak tanıttığını ileri sürerek, Kırk'ın paylaşımın pazarda önemli rol üstlenen şoförler açısından aşağılayıcı ve onur kırıcı olduğunu iddia etti.


Hüseyin Kırk: Beni hedef gösteriyorlar, suç duyurusunda bulundum

Yaptığı paylaşımlardan sadece birinin öne çıkarılarak hakkında bir itibarsızlaştırma kampanyasının başlatıldığını öne süren OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, yapılanın suç olduğu ileri sürerek, adli mercilere suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Hüseyin Kırk'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Duyuru;

Snapchatte kendi takipçilerime paylaşmış olduğum ve özellikle (Mültecilerin turizm sektöründe faaliyet gösterip turistleri yanlış yönlendirdikleri yönünde 5 adet paylaşım yapmış bulunmaktayım) Fakat bu paylaşımlardan sadece 1 paylaşımı kopyalayıp belirli çevrelere ve whatsApp guruplarına servis edildiği avukatlarım tarafından tespit edilmiştir. 5237 Sayılı Türk ceza kanununa göre kişisel sayfada paylaşılan Resim,Video ve yazıların kopyalanıp "PROVOKATİF " toplumu yanlış yönlendirme bir kişiyi hedef alınmasını sağlamak suçtur. Şahsımı hedef gösteren videonun provokatif olarak toplumu yanlış yönlendirme adına paylaşılan whatsApp gurupları savcılık tarafından tespit edilmiştir.

5271 sayılı Türk ceza kanunun 106. Maddesine göre tüzel veya gerçek kişileri sosyal medya üzerinden hedef göstererek açıklama yapanlar ve bu asılsız açıklamaların altına tehdit, iddiaya muhtaç ve benzeri talihsiz yorum yapanlar tespit edilmiş olup savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

Hüseyin KIRK


ASATDER Başkanı Ahmet Kırk: Hüseyin Kırk'ın amacı gündem oluşturmak

Ahmet Kırk: Yanındakileri ve kaç kişi olduklarını iyi biliyoruz

Ahmet Kırk: Kendine çeki düzen ver, kimseden korkumuz yok...

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha