Önerilen otele gitmediler!

Önerilen otele gitmediler!
18 Haziran 2021, 08:45
21 Haziran'da sona erecek Türkiye charter yasağının kaderini belirleyecek olan Rus resmi heyetinin, Antalya programına "baskın otel denetimi" ile başladığı iddia edildi.

Rus heyetin, koronavirüs önlemlerini yerinde görmek için kendilerine önerilen otele gitmeyip programı değiştirdikleri belirtildi.

Side'ye gideceklerini söylediler

Antalya Kent Konseyi Turizm Grup Başkanı Recep Yavuz'un kendi bloğunda kaleme aldığı yazıya göre heyet, otellere hareket edeceği otobüse doğru giderken, daha önceden belirlenmiş olan otel programını değiştirdi ve kendi belirledikleri otellere doğru Side’ye gideceklerini belirttiler.

Yavuz, bu sürprizin Türk heyeti tarafından ‘hay hay’ diyerek karşılandığını belirterek, ''Zira abdestimizden şüphemiz yok ve biz bu tedbirleri 1,5 yıldır eksiksiz uyguluyoruz ve bunları Ruslar gelip bizi denetlesin diye de yapmadık.'' dedi.

Rusya’nın Türkiye'deki sağlık koşullarını incelemek üzere gönderdiği ve 5 profesör ile 4 devlet görevlisinin eşlik edeceği heyetin önümüzdeki iki gün boyunca Antalya'da havalimanı, otel, hastane gibi yerlerde alınan tedbirleri inceleyeceğini kaydeden Yavuz şu görüşleri dile getirdi:

''Bu sabah erkenden Antalya Havalimanı'nı incelediler. PCR testi yapılan yerler ve check in, check out alanlarını kontrol ettiler.

Grubun başında iki deneyimli rehber var

Bu arada ben bu değişikliğe konuya verdikleri önem açısından çok olumlu bakıyorum. Demek ki gerçekten nokta atışı yaparak konuyu sağlık açısından irdelemek ve değerlendirmek istiyorlar. Bundan sonra da sürprizler olabilir, hiç sorun değil, zira grubun başında bütün bunlara çözüm üretecek Kemal Altay ve Seyfettin Murat gibi iki deneyimli Profesyonel Rehber var ve gereğini organizasyon ekibi ile konuşarak yapacaklardır. Emin olun bunu İspanya’da, Yunanistan’da yapmaya kalksalardı ‘kusura bakmayın, belirlenmiş planın dışına çıkamayız’ diye olumsuz cevap alırlardı. Belki de bizi diğer ülkelerden ayıran en önemli özellik bu…

Ekibe Sağlık Bakanlığından yetkililer, TGA ve Kültür Turizm Bakanlığı temsilcileri ile Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara Hoca eşlik ediyor. Konu tıbbi olunca, aldığımız tedbirleri ve yaptığımız uygulamaları anlatmak Ateş Hoca’ya düşüyor. O da bu konuda 1,5 senedir çeşit çeşit her soruya maruz ve mantıklı bir açıklama getirmiş birisi olarak eksiksiz bir şekilde Rus heyeti bilgilendirecektir."

Ancak "En önemli 9 turist geldi" başlıklı yazı, Recep Yavuz'un bloğundan daha sonra kaldırıldı. Buna rağmen Rus heyetin, kendilerine önerilen oteller yerine kendi seçtikleri sürpriz otellere denetime gittikleri haberi, Türk medyasına atıf yapılarak Rusya'daki bazı haber sitelerinde de yer aldı. (Turkrus)

Yorumlar
Yaşar Çığırtkan
19 Haziran 2021, Cumartesi 01:13
Nasıl birşey. Ruslar 9 gün korona vakalarının artması nedeniyle tatil ilan ettiler Şimdide Türkiyeyi sorguluyor. Maalesef hiçbir korona testine tabi tutulmadan ülkemize gelecekler. Bu kadar çabaya, masrafa yazık olacak.
Seher calış
19 Haziran 2021, Cumartesi 11:56
Korona yok bu tiyatro bitsin yeter ruslar almanlar gelsin bu yalanı sürdürenler umarım sürüm sürüm sürürler pislikler
Alfonzo
19 Haziran 2021, Cumartesi 09:52
Gelsin gelsin ruslarsiz olurmu nasil tekrardan kapaniriz yoksa gelecekler viruslerinide getireceklerki bizi yine 1.5 sene onceki kapanmalara maruz birakacaklar para para sen neymis sin sen
Sezgin uysal
19 Haziran 2021, Cumartesi 06:14
Çok özür dilerim ruslar bizleri izliyor denetliyor da biliyormusunuz domuz vebası korona hala rusyada aktif rus turist yada turizm çokmu gerekli ülkeler arası virüs gezmesi kötü degilmi bu kadarmi insanların değeri yok kapıları kapatın biz bize yeteriz turizm diye türkiye zorlamı girsin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha