O plajda şezlong ve şemsiye ücreti 20 lira olacak

O plajda şezlong ve şemsiye ücreti 20 lira olacak
06 Nisan 2019, 15:27
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun halk plajlarının durumuyla ilgili soru önergesini cevapladı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, halk plajlarının durumunu soru önergesiyle TBMM’ye taşıdı. Önergeyi yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, günübirlik tesis alanlarının (halk plajlarının) kısa süreli kiralanması imkanı getirildiğini bu düzenlemeyle kıyılarda bazı kişiler tarafından haksız ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen işgallerin önüne geçildiğini belirtti.

Halk plajlarının değişen yeni yönetmeliğe göre bakanlık denetim ve kontrolünde vatandaşa hizmet vereceğini belirten Bakan Ersoy, şunları kaydetti: "Halk plajı olarak isimlendirilecek bu yerler, gerek fiyat, gerekse işletme bakımından Bakanlığımızın kontrolü, gözetimi ve denetimi altında olacaktır. Böylelikle vatandaşlarımız tarafından yoğun teveccüh gösterilen Antalya, Muğla illeri ile Bodrum, Çeşme ilçeleri gibi seçkin il ve ilçelerimizdeki denizlerimizden, kıyılarımızdan ve plajlardan vatandaşlarımızın ucuz, kolay ve sağlıklı bir şekilde yararlanmaları sağlanacaktır."

Kızkalesi'nde şezlong ve şemsiye ücreti 20 TL

Bakan Ersoy, Mersin’in Erdemli ilçesi sınırları içinde yer alan ve Bakanlığın denetiminde iş ve işlemlerin yürütüldüğü Kızkalesi’ndeki halk plajına girişte ücret alınmayacağını belirterek, "Plaja gelen ziyaretçilerin yararlanması adına hizmete sunulan şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 20 TL’dir. Ayrıca bu ücrete duş, tuvalet ve soyunma kabini ücreti dahildir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha