O pazarda Antalya Mayorka'yı geçti!

O pazarda Antalya Mayorka'yı geçti!
01 Mart 2019, 08:19
Almanya'nın en önemli araştırma şirketlerinden GFK'nın Berlin ITB Fuarı öncesi paylaştığı araştırmadan Türkiye için sevindirici sonuçlar çıktı.

Almanya'nın en önemli araştırma şirketlerinden GFK'nın Berlin ITB Fuarı öncesi paylaştığı araştırmaya göre, 2019 turizm sezonu için Almanya'da en çok tercih edilen 5 destinasyon arasında Antalya ilk sırada yer aldı. İkinci İspanya'dan Mayorka, üçüncü Yunanistan'dan Girit, dördüncü Mısır'dan Hurghada, beşinci Yunanistan'dan Kos oldu.

Yüzde 58 arttı

GFK'nın araştırmasına göre acente paket turlarında Türkiye başı çekti. Mısır ve Tunus ise Türkiye'nin ardından sıralandı. Türkiye tatili için yapılan ödeme geçen yıla göre yüzde 58 arttı. Turistler Türkiye'yi paket turla tercih ederken, online, internet, dinamik kişisel paketleri daha çok İspanya, Yunanistan ve İtalya'da kullanıyor. Acenteler üzerinden yapılan paket tur rezervasyonları geçen yıla göre yüzde 7 artarken, kişisel dinamik paket ve online rezervasyonlar sadece yüzde 3 artış gösterdi.

Almanlar için deniz-güneş tatili bir numara

Geçen yıla göre yüzde 15 artış gösteren deniz-güneş tatili yüzde 43'lük payı ile rakipsiz olarak diğer tatil türlerinin oldukça önünde gidiyor. Yüzde 8'lik düşüş yaşayan kültür turları yüzde 20 ile turizm pastasından hala önemli bir pay alıyor. Gemi turlarına gösterilen ilgi, yüzde 15 ile son yılların en önemli yükselişlerinden biri oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha