Rota

O oteller şimdi ne yapacak?

O oteller şimdi ne yapacak?
17 Aralık 2019, 10:56
Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Belek ve Kadriye'de çeşitli işletmelerin bulunduğu alanlarda statü değişikliğine gitme kararı aldı. Buna göre Regnum Carya Otel ve Soho Beach'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 50 dönümlük alanda amacının dışına çıkıldığı ve buralardaki ünitelerde yıkım ve tahliye kararı verildi.

Mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan Belek ve Kadriye’deki turizm alanları buradaki belediyelere tahsis edilmiş, Turizm Bakanlığı'ndan belgeli 7 otel ise bu alanda kendi müşterilerine sahil hizmeti verebilmek adına belediyelerden sahilde yer kiralamışlardı.

HaberAntalya’nın haberine göre bu tesisler, zamanla kiralama amacının dışına çıkarak, buralara SPA, restoran, cafe, dükkan gibi çeşitli işletmeler açtı. İddiaya göre otel müşterileri ve halkın kullanımı için kiralanan alanlar zamanla rant alanlarına dönüştü.

Söz konusu alanlar belediyeler tarafından 2007 yılında ikinci bantta bulunan Regnum Otel gibi işletmelere kiralandı. Regnum bu kiralama sonrası 40 dönümlük alanda havuz ve çeşitli sosyal aktivite üniteleri yaptı.

Habere göre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis iptali ile birlikte söz konusu alanlar yeniden ihaleye çıkarılacak. Regnum Carya'nın sahibi Fikret Öztürk’ün ihaleye girerek otelin önündeki alanı satın alması gerekiyor.

Haberde Regnum’un önündeki 40 dönümlük alana iki yeni otel yapılması için ihaleye çıkılacağı belirtildi. Bakanlığa ait bu alanları artık kullanamayacak olan otellerin 2020 sezonunda zor durumda kalacağı belirtildi. 2020 kontratlarını ‘Plajımız var’ diyerek yapan otellerin krizle kaşı karşıya olduğu ifade edildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha