Muradyan: Artık 80 bin rubleden ucuza Rusya'dan tatile gitmek zor!

Muradyan: Artık 80 bin rubleden ucuza Rusya'dan tatile gitmek zor!
16 Ağustos 2023, 08:49
Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkan Yardımcısı Artur Muradyan Rusya’dan yurt dışına tatile gitmenin giderek lüks haline geldiğini söyledi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkan Yardımcısı Artur Muradyan dolar ve euro hızla artarken, Rusya’dan yurt dışına tatile gitmenin lüks haline geldiğini söyledi.

En düşük yurtdışı tur fiyatı 80 bin ruble

Rublenin değer kaybı nedeniyle tüm destinasyonlara tur fiyatlarının arttığını belirten Muradyan, ancak kur farkından en fazla etkilenen destinasyonların Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Sri Lanka, Hindistan ve Tayland gibi orta fiyat kategorisindekiler olduğuna dikkat çekti.

Eskiden Türkiye dahil bazı destinasyonlara uçak dahil 1000 dolara bile iki kişilik tur paketi bulunduğuna, artık bunun mümkün olmadığına işaret eden sektör temsilcisi, en düşük tur fiyatlarının iki kişi için 160-180 bin ruble olduğunu (kişi başı 80-90 bin ruble) aktardı.

Diğer yandan, yurt dışı turlarına olan talepte önemli bir düşüş gözlenmediğini kaydeden Muradyan, “Durumun Eylül'de net olarak anlaşılabileceğini düşünüyorum. Dolar kurunun 120-150 rubleye çıkmasının psikolojik sınır olacağını ve bu durumda tatil yapmanın tam anlamıyla lüks haline geleceğini öngörüyorum” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha