Miami'deki oteli Şahenk sattı, Bilgili aldı

Miami'deki oteli Şahenk sattı, Bilgili aldı
13 Şubat 2019, 11:51
Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk'in ABD'de ortağı olduğu The Raleigh otelini kaça ve kime sattığı belli oldu.

Bankalarla kredi borcu yapılandırması için masaya oturan Doğuş Grubu, otellerini peş peşe satıyor. Geçtiğimiz aylarda İspanya'nın başkenti Madrid'deki Villa Magna otelini 210 milyon Euro'ya Meksikalı RLH Properties şirketine satan Ferit Şahenk ABD'de ortağı olduğu The Raleigh otelini de sattı. Odatv'de yer alan habere göre Şahenk, dünyaca ünlü moda devi Tommy Hilfiger ile birlikte Miami South Beach’in klasik oteli The Raleigh’i satın almıştı. Ortaklar, bu ilk yatırımları için 35 milyon dolar ödemişti.

103 milyon dolara sattılar

Doğuş Grubu, modacı Tommy Hilfiger’la Miami’de ortak olduğu The Raleigh otelini 103 milyon dolara sattı. Irma kasırgasından beri kapalı olan otelin yenilenip hizmete açılması bekleniyordu. Ancak ortakların cazip teklif karşısında “hayır” diyemediği öğrenildi.

Serdar Bilgili yabancı ortağıyla aldı

Otelin yeni sahipleri ise yine Türk-Amerikan ortaklığı. İsrail asıllı emlak yatırımcısı Michael Shvo ve işadamı Serdar Bilgili oldu. The Raleigh oteli, Shvo ve Bilgili’nin birlikte yaptığı ikinci yatırım oldu. İkili bir süre önce de New York'un 5. Caddesi'ndeki 685 Fifth Avenue binasının ofis katlarını satın almıştı. 135 milyon dolarlık yatırımı ortaklar nakit ödedi.

2.3 milyar euroluk yapılandırmaya imza atacak

Doğuş Grubu'nun bankalarla 2,3 milyar euroluk kredi yapılandırma anlaşmasını 15 Şubat'a kadar imzalanması bekleniyor. İlk iki yılda sadece faizler ödenirken borçlar altı yılda bitirilecek. Ayrıca 150 milyon euroluk yeni kredi tahsis edilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha