Meiko, yeni tezgah altı bulaşık makinesi

Meiko, yeni tezgah altı bulaşık makinesi
04 Haziran 2019, 10:29
Baştan aşağı yenilenerek birçok yeni teknik özellikle zenginleştirilen M-iClean U; hızı, daha az buhar üreten sistemi ve mükemmel kuruma sonuçlarıyla dikkat çekiyor.

Meiko, yeni tezgah altı bulaşık makinesi serisi ile bulaşık yıkamada yeni bir çığır açıyor:

Konu hız, daha az buhar ve kuruma sonuçları olduğunda, standartları M-iClean U belirliyor. Henüz birkaç sene önce lanse edilen M-iClean U baştan aşağı yenilenerek teknik anlamda birçok yeni özellikle zenginleştirildi.

Optimize edilen özellikler

Meiko bünyesinde teknik müdür olarak görev yapan Dr. Müh. Thomas Peukert, makinenin kendini kanıtlamış teknolojilerini test edip daha da optimize ettiklerini ifade ediyor. Peukert’in verdiği bilgiye göre, Meiko mühendisleri geliştirme sürecinde özellikle üç konuya odaklanmış: Isı geri kazanımı (yeni ComfortAir), ters ozmoz modülü (GiO modül) ve cihaz ekranı için ‘Private Label’ opsiyonu. Yeni M-iClean U, pazarın çehresini değiştirecek karakteristik özelliklere sahip ve tüm müşteri gruplarına hitap ediyor.

Daha hızlı yıkama, kuruma, boşaltma ve daha çok tasarruf

Makinedeki en büyük yenilikler, entegre77 ısı geri kazanımından geliyor. Burada paslanmaz çelikten büyük bir yüzey, makineye giren soğuk temiz su ile birlikte makine duvarlarının optimum şekilde soğumasını sağlıyor. Bu sayede elde edilen yoğuşma etkisi, beraberinde birçok avantaj getiriyor:

1. 30 saniye daha hızlı: Yeni ısı geri kazanım sistemi sayesinde her yıkamada ciddi miktarda zaman tasarrufu sağlanıyor.

2. %80’e varan oranlarda daha az buhar: Makinenin kapağı açıldığında gözle görülür buhar çıkışı olmuyor; ortam ilave nem ve ısıya maruz kalmıyor. Bu da, hem hijyen güvenliğini, hem de personel memnuniyetini arttırıyor: Buhar nedeniyle gözlükler buğulanmıyor ve rahatsız edici bir ortam havası oluşmuyor. Özetle daha iyi çalışma koşulları, beraberinde daha yüksek personel memnuniyeti ve çalışma performansı getiriyor. Aynı zamanda ortamdaki eşyaların nemden dolayı zarar görmesi önleniyor.

3. ComfortAir: Kalan nem oranını tabaklarda %98’e, bardaklarda %75’e varan oranlarda azaltarak daha iyi kuruma sonuçları sağlıyor. Böylece GiO modül ile birlikte personel için elle parlatma ihtiyacı ortadan kalkıyor, kırılma riski asgariye iniyor ve bulaşıklar daha hızlı bir şekilde hizmete sunulabiliyor. Üstelik hijyenik açıdan temiz ve kusursuz şekilde.

4. ComfortAir sayesinde sıcak buharın makineden çıkması önlenerek, su devresine enerji sağlamak üzere kullanılıyor ve böylece değerli kaynaklardan tasarruf sağlanıyor. Bunun sonucunda operasyonel maliyetler %21’e* varan oranlarda düşürülüyor.

Daha hızlı kurulum, olağanüstü yer tasarrufu

Tesisat bağlantıları ve GiO modül, değiştirilebilir ince filtre ile birlikte artık bulaşık makinesine entegre ve ilgili normlara uygun. Bu, sektörde benzeri olmayan bir özellik. Bu sayede yer ihtiyacı azalıyor, kurulum yerinde tadilata gerek kalmıyor ve kurulum ile bakım giderlerinden tasarruf sağlanıyor.

“Private Label” ile görsel olarak da üstün

Bu opsiyon ile M-iClean U’nun cam ekranı hızlı ve kolay bir biçimde kişiselleştiriliyor. Açılış ekranında firma logosu veya ekran koruyucu olarak üç adet farklı görsel kullanılabiliyor. Servis iletişim bilgileri de entegre edilerek ihtiyaç halinde kolayca ulaşılabiliyor. Bu yeni özelliklerin yanı sıra önceki modelde kendini kanıtlamış diğer özellikler, yeni M-iClean U’da da mevcut. Buna örnek olarak, makinenin çalışma durumunu değişken renklerle bildiren ışıklı LED kulpa sahip M-iClean sinyal konsepti verilebilir. Renk konsepti, makinenin içinde de kullanılıyor: Mavi renkteki tüm parçalar, kullanıcılar tarafından kolayca müdahale edilebilir ve temizlenebilir anlamına geliyor. Müşterilerinin yüksek personel sirkülasyonuna sahip olduğunu bilen Meiko, bu amaçla sezgisel ve kolay kullanım sağlayan makine konstrüksiyonunu bu seride de devam ettiriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha