Mart'ta Almanya neden düştü?

Mart'ta Almanya neden düştü?
12 Nisan 2019, 13:51
Almanya seyahat pazarında Mart ayında Türkiye, Mısır ve İspanya gibi önemli tatil bölgelerine yapılan tatil rezervasyonları sert bir şekilde düştü.

Amadeus'un son aylık verilerine göre Türkiye, İspanya ve Mısır'daki önemli tatil bölgelerine yapılan tatil rezervasyonları Mart ayında çarpıcı bir şekilde düştü. Almanya'dan en çok çok tercih edilen 10 tatil bölgesine yönelik yapılan uçak rezervasyonları Mart ayında % 17 azaldı.

Antalya rezervasyonları yüzde 18 azaldı

Alman tatilcilerin en çok tercih ettiği tatil bölgesi olan Antalya'ya yönelik mart ayında yapılan rezervasyonlar geçen yılın aynı ayına göre % 18 azaldı. Benzer şekilde, Mısır'daki iki ana varış noktası olan Hurghada ve Marsa Alam, aylarca süren yüksek artışların ardından sırasıyla % 28 ve% 19 düşüş gösterdi.

Yüksek büyüme sonrası düşüş normal

Alman turizm dergisi Fvw'de yer alan yoruma göre Mart'ta Türkiye ve Mısır'a yönelik rezervasyonlarda yaşanan düşüş normal. Her iki ülkeye de Almanya'dan taleplerde 2018'de yüksek artış yaşanmıştı. Bu sebeple 2019 yılında talep normal seviyesine oturuyor.

İspanya'nın durumu kötü

Buna karşılık 2018'de Alman pazarından 2018'de zayıf talep gören İspanya bu yıl düşüş eğiliminde. Mart'ta Almanya'dan Palma için yapılan rezervasyonlardaki % 11'lik düşüş, Mayorka'ya olan talebin geleneksel olarak yüksek seviyelerin altında kaldığını gösteriyor. Mart'ta Almanya'dan İspanya'daki diğer tatil bölgelerine düşüş oranları şöyle: " Las Palmas (% -25), Fuerteventura (-36%) ve Güney Tenerife (-21%)

Yunanistan sevindi

Almanya seyahat pazarından Mart'ta en iyi talebi Yunanistan gördü. Rodos'ta % 1'lik düşüş olmasına rağmen, Girit ana geçidi Kandiye için rezervasyonlar % 7, Kos için % 8 arttı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha