Marriott Avrupa pazarında hangi markasıyla büyüyecek?

Marriott Avrupa pazarında hangi markasıyla büyüyecek?
28 Ağustos 2018, 11:21
Avrupa'da 58.000 odası bulunan Marriott, yeni hedefini 190 bin olarak açıkladı. Avrupa'da Courtyard ile büyümeyi planlayan şirket, rekabeti ise Moxy markasıyla yapmayı planlıyor.

Avrupa'nın önemli pazarlarının büyük çoğunluğunda büyümeyi planlayan Marriott'un kıtada artan egemenliği dikkat çekici bir şekilde artıyor. Avrupa genelinde 58.000 odaya sahip olar Marriott,'un hedefi 190.000'in üzerinde oda sayısına ulaşarak kıtanın en büyük oyuncusu haline gelmek.

Marriott'un Almanya, İsviçre ve Avusturya'daki Uluslararası Kalkınma Direktörü Tim Zeichhardt yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Güçlü yerel rakiplerimiz var. Marriott olarak tüm segmentlerde rekabet avantajlarımız global ağımız, rezervasyon sistemimiz ve sadakat programımızdır. Bu özellikler de rakiplerimize göre bize üstünlük sağlayarak daha iyi gelir elde etmemizi sağlamaktadır.”

Moxy rekabet için hazır

Marriott 'un Avrupa'daki büyümesinin lokomotifinin ise Moxy markası ile olması bekleniyor. Orta ve alt gelir grubu müşteriyi hedefleyen Moxy, başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın dört bir yanındaki 40 noktada 50 yeni otel açacak. Marriott'un ekonomik otel markası olan Moxy, geliri hostelden bir üst segmente çıkmaya başlayan genç kuşağı hedefliyor.

Almanya'da Moxy sayısının nümüzdeki birkaç yıl içinde 10 ila 30 otel arasında çıkarılması hedefleniyor.

Marriott 2020'de lüks segmentte lider olmayı hedefliyor

Her şey planlandığı gibi giderse Marriott 2020 yılına kadar Avrupa'da lüks otel segmentine liderlik etmeyi planlıyor. Oda sayısını yaklaşık 48.000'e çıkarmayı planlayan Marriott'un toplam oda sayısındaki ağırlık ise Courtyard markası altında olacak.

Courtyard markasının Fransa'da da hedefleri büyük. AccorHotels'in üst segmentte kaldığını öngören şirket, bu sektörde Moxy markasıyla Motel One ile rekabet edebilmeyi planlıyor.

Şirketin danışmanlığını yapan Horwath HTL France'ın ortağı Philippe Doizelet , Marriott'un Avrupa'daki stratejisini şöyle açıklıyor: “Mevcut zincir otellerindeki markaların çoğu, 70 ve 80'lerde 40 ila 45 yıl önce geliştirildi. Yeniliğe ihtiyacımız var, bu yüzden pazarda yüksek bir yenilenme beklentisi var. Bunun yanı sıra, yatırımcı güveninin yeniden tesis edilmesi ve ekonominin yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte Fransa'daki otel yatırım ivmesinin hızlanacağını ve Marriott'un da bunlardan yararlanacağını düşünüyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha