Mali darboğazdaki otel işletmecisine 1 yıllık ek süre

Mali darboğazdaki otel işletmecisine 1 yıllık ek süre
11 Şubat 2019, 15:41
İstanbul Sirkeci’de eski iş hanlarını otele dönüştüren ve mali darboğaza giren iki şirketin konkordato süresi 1 yıl uzatıldı.

İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi, Ber Turizm Otelcilik İletişim, K İki iletişim San şirketi ve şirketlerin sahibi Hasan Korkunç için yapılan başvuru sonucu geçtiğimiz Haziran ayında 3 ay geçici mühlet vererek iki şirket için geçici konkordato komiseri heyeti atamıştı. İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi 22 Kasım'da verdiği kararda iki şirket ve Hasan Korkunç hakkındaki konkordato süresini 1 yıl uzattı.

Taşınmaz malvarlığı değeri borcunun iki katı

Davacı şirketlerin avukatı Şevket Çelik geçtiğimiz Haziran ayında medyaya konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Konkordato kararı verilen şirketlerin otel işletmecisi olduğunu belirten Çelik, " Müvekkiller sadece bankalara borçlu…Şirketlerin taşınmaz malvarlığı değeri, toplam borcun iki katından fazla. İki özel banka ile bir türlü yol alınamadı. Değerli taşınmazları icra yoluyla satış noktasına getirdiler. Son çare konkordato başvurusu yapmak zorunda kaldık… Bankalar, borçları 100 milyon liranın altında olan şirketlerde yeniden yapılandırma taleplerine yanaşmıyor” demişti.

Yıllardır biriktirdiğimiz varlığımızı bankalar hacizle almak istedi

Hürriyet'e konuşan yatırımcı Hasan Korkunç ise 'Bu duruma düşmemizin temel sebebi bankalardır. 5 milyon lira faiz ödedik. Ama yine de sorunlarımızı bankalarla çözemedik. Yıllardır biriktirdiğimiz varlığımızı haciz icra yollarıyla elimizden almak istediler. Biz de bu nedenle mahkemeye başvurmak durumunda kaldık' demişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha