Lezzeti Türkiye'den teknolojisi Belçika'dan: La Lorraine

Lezzeti Türkiye'den teknolojisi Belçika'dan: La Lorraine
20 Aralık 2019, 11:17
Unlu mamul, pasta ve fırıncılık sektöründe yüzde yüz Belçika sermayeli bir aile işletmesi olarak 80 yıldır faaliyet gösteren La Lorraine, Türkiye pazarında 5’inci yılını kutluyor. Türk geleneksel tatlarını dünyaya ihraç eden firma, üstün performansı ve müşteri odaklı yaklaşımıyla 2020 yılında adından çokça söz ettirecek.

2014 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Belçikalı La Lorraine, zengin ekmek çeşitleri ve kalitesiyle her geçen gün daha da büyüyor. Farklı yelpazedeki ürün çeşitleriyle damakları şenlendiren La Lorraine, ITQI Üstün Kalite ödüllü baget ekmeği, tam buğday ve çavdar ekmeği gibi bol tahıllı ve lif kaynağı lezzetli artizan ekmekleri, soğanlı ekmek ve Tiger ekmek gibi birçok ürünü tüketiciyle buluşturuyor. Nefis ekmeklerinin yanında Türk mutfağına hitap eden börekleri de yerel tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Geleneksel tatlar dünyaya sunuluyor

Türkiye pazarında 5’inci yılını dolduran firma, yepyeni tarifleri ve inovatif bakış açısıyla özellikle Türk mutfağına ait lezzetleri dünya ile buluşturuyor. Birbirinden lezzetli patatesli, ıspanaklı, peynirli gül börekleri ve rulo börekleriyle ağızları şenlendiren La Lorraine, bu geleneksel ürünleri ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sunuyor.

La Lorraine Türkiye Genel Müdürü Burak Deniz, yeni pazarlar ile ilgili şunları söylüyor: Daha önce Irak, Dubai, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kıbrıs’a ihraç edilen La Lorraine ürünlerinin coğrafyası bu yıl itibariyle Kuzey Afrika’ya genişleyerek her geçen gün daha geniş bir alana ulaştı.”

Ekmek israfına son!

Türkiye’nin yıllık kişi başı 185 kg ile ekmek tüketiminde Avrupa’da ilk sırada yer aldığını söyleyen Burak Deniz, “Genç, büyüyen ve yeniliklere açık olan Türkiye, bu anlamda potansiyeli yüksek bir pazar. Bake-Off dediğimiz teknoloji sayesinde de tüketicilerimiz her daim taze ürün alabiliyor. Satış ve servis noktalarına donuk gelen ve sadece ihtiyaç miktarı kadar pişirilip, içerisine hiçbir koruyucu madde konmadan satışa sunulan ürünlerimizle artık kaynak israfını önlüyoruz” diyor.

Yeni yatırımlar devam edecek

2016 yılında Manisa’da tek üretim hattıyla hayata geçen fabrikada ilk olarak baget üretimine başlayan La Lorraine, 2019 yılında iki yeni üretim hattını daha faaliyete soktu. Bu yıl gerçekleştirdiği iki yeni hat yatırımıyla üretim hacmini genişleterek toplam hat sayısını 4’e çıkartan firma, saatte 1,5 tonluk börek üretiminin yanı sıra, saatte 4 tonluk üretim kapasitesi ile kruvasan hattı La Lorraine’in yıldız ürünlerini üretiyor. La Lorraine markasının temelini oluşturan ekmek hattının kapasitesi ise saatte 3,5 ton üretim rakamına ulaşıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha