Kuşadası'nda rekor doluluk!

Kuşadası'nda rekor doluluk!
14 Eylül 2023, 15:34
Aydın’ın turistik cenneti Kuşadası, bu yıl adeta turist akınına uğradı.

Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Köroğlu, bu yılın Aydın turizmi açısından oldukça önemli bir dönem olduğunu belirterek, otel doluluk oranlarının rekor seviyelere ulaştığını açıkladı.

Otel doluluklarında rekor seviyeye ulaştık

Köroğlu, yaptığı açıklamada, Kuşadası’nın doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve denizinin cazibesiyle her yıl daha fazla turist çektiğini söyledi. 2023 yılında ise bu ilginin önceki yıllara göre daha da arttığını ifade etti.

Kuşadası’nın sahip olduğu güzelliklerin yanı sıra düzenlenen etkinliklerin ve festivallerin turistik aktivitelerin de turistleri cezbettiğini dile getiren Koroğlu, özellikle yılın bu döneminde yapılan festivallerin ve özel etkinliklerin büyük ilgi gördüğünü vurguladı.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından turistlere kucak açtığı bu dönemde, otel doluluk oranlarının rekor seviyelere ulaşmasının hem turizm sektörü hem de ekonomi açısından büyük bir kazanç olduğunu belirten Koroğlu, Kuşadası’nın turizmdeki bu başarısının sürmesini umut ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
Adali
19 Eylül 2023, Salı 10:32
Kusadasi’ni pislık götürüyor, Hoteller 5 yıldız ama hıc alakası yok , gıdıp görsünler ıspanya/ hırvatıstan sonra 5 yıldız desınler . Ada beton yığını adeta esnaf yamyam 14 ayar altını 18 ayar düye satıyorlar ayıp ve çok yazık. Belcıkan selamlar
Ruzgardonmez
16 Eylül 2023, Cumartesi 02:18
Kimligi belirsiz Afkanlar suriyeliler isitlilar kimliği belirsiz yobaz larolmadigi süreçte herkes mutlu olur daha doğrusu laikliği seven cumhuriyetçi nesiller her zaman beraber olalım
Hüseyin Develi
16 Eylül 2023, Cumartesi 02:07
Yalan haber.Ben bir otelin personelim.Otelleri yarı dolu.Yabanci turist çok az.Rus turist demek olur yok.Augustos ayında otelleri çok personel iş ten çıkartılar.Bu sezon fena kötü.Çalıştığim otel ekim başında kapanıyor.Bazen otelleri eylül 15 son gün çalışıyorlar.Yalan haber vermeyin lütfen.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha