Kuşadası'nda bayram dolulukları yüz güldürüyor

Kuşadası'nda bayram dolulukları yüz güldürüyor
08 Haziran 2024, 09:39
Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda bayram tatiline sayılı günler kala otel rezervasyonlarındaki doluluk oranı otelcileri memnun etti.

Kurban Bayramı tatili, yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bu yıl 9 güne çıkarıldı. Okulların kapanacağı sürece de denk gelen Kurban Bayramı'nın, yaz döneminin de ilk tatil fırsatını oluşturması Kuşadası turizmine doping etkisi yaptı.

Kuşadasında bayram dolulukları yüzde 90'a ulaştı

Tatil öncesi gerçekleştirilen erken rezervasyonlarla kentteki 5 yıldızlı ve butik otellerin doluluk oranı, yüzde 90'a çıktı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da yaşayan yerli misafirlerin, bayram tatili için Kuşadası'nı tercih ettiği belirtildi. Kuşadası'nda 'her şey dahil' sistemi ile çalışan otellerde gecelik en düşük konaklama fiyatı 2 bin 500 ile 7 bin TL arasında değişiyor. Rakam, turistik tesisin sunduğu imkanlar ve sahip olduğu yıldız sayısına göre daha da yükselebiliyor. Kurban Bayramı tatilinde gelen ziyaretçilerle birlikte Kuşadası'nın nüfusunun da 1 Milyon 500 bine kadar çıkması bekleniyor. Bayram tatili için Kuşadası'nı tercih edeceklere sıkıntı yaşamamaları için erken rezervasyon yaptırmalarını tavsiye eden TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, "Kuşadası'ndaki otellerimizde şu an doluluk oranları yüzde 90'a ulaştı. Bayramda yüzde 100 kapasiteyle çalışacağımızı düşünüyorum. Bunda tatilin uzatılması ve okulların kapandığı döneme denk gelmesinin de önemli etkisi var. Otellerde yer ayırtmayanlara da ellerini çabuk tutmalarını öneriyorum çünkü boş oda bulamayabilirler. Kuşadası'nda her bütçeye uygun tatil imkanı var" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha