Kuşadası kendi rekorunu kıracak

Kuşadası kendi rekorunu kıracak
23 Mayıs 2023, 09:17
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kruvaziyer turizmle ilgili iddialı konuştu.

Aydın’da Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ‘Bir Çift Sözüm Var’ isimli programda kente ve gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı.

Kruvaziyer turizmde en iyi senemiz olacak

Programda, Kuşadası Belediyesi’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer ülkelerde kenti tanıtmak için katıldığı turizm fuarlarıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Ömer Günel şöyle konuştu: “ Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en önemli kruvaziyer şirketlerinin bulunduğu bir ülke. Bu nedenle burada düzenlenen fuara katılmak bizim için çok önemliydi. Çünkü pandemiden dolayı daha önce gidemedik. Bu gidişimiz MSC’nin en önemli gemisinin Kuşadası’na gelmesiyle taçlandı. Bu gidişimizde ABD Limanı, MSC ve Kuşadası’na kruvaziyer turisti getiren firmaların üst düzey yöneticileriyle çok ciddi temaslarda bulunduk. Temaslarımız da sonuç verdi. Kuşadası kruvaziyer turizminde en çok gemi ve yolcu sayısını 2011’de aldı. Bu yıl 2011’e göre Kuşadası’na yüzde 40 daha fazla gemi ve turist gelecek. Yani Kuşadası kendi rekorunu kıracak. Bu işler emeksiz olmuyor. Emeksiz olursa neden geçmiş yıllarda olmadı? Ayrıca gidip görüşmek de yetmiyor. Kente yatırım yapmanız lazım. Bizim bütün çabamız bunlarla alakalı. Ben tarım kenti değilim ki tarım fuarına gideyim. Birileri için turizm fuarlarına gitmek lüks olabilir ama bir turizm kentinin belediye başkanı buna mecburdur” diye konuştu.

Yorumlar
Doğan
29 Mayıs 2023, Pazartesi 09:52
k.adasi G.camli arası trafik... Doğalgaz hatları...yolların tamamı açılmalı..site ve mahalle içindeki viran binalar yıkılması yada kiminde tamir edilmeli sevgi planındaki gece pazarı yeniden ..çay bahçeleri yapılmalı Davutlar içi trafik alternatif yollara kaydirilmali..20 yıldır Davutlar dayım inşaattan başka bir hizmet yok..bu yıl gelişme olmazsa oyların çoğu bugünkü durumdan farksız olur.. Topuklu Efe ve sizler çok çalışmanız lazim . selamlarrr
Mehmet Özkan
25 Mayıs 2023, Perşembe 08:34
Sen önce şu inşaatları durdur sonra turizmden bahset kesmedigin ağaç kalmadı adada
Güler
24 Mayıs 2023, Çarşamba 11:18
Acil olarak KUŞADASI nın çöpten çukurdan ve ATIL BİNALARDAN,İZBE YERLERDEN kurtulması gerekir.....!!!?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha